ÜST REKLAM

logo

reklam
02 Ocak 2017

ÇOCUKLARINIZ BU UTANÇ YÜKÜNÜ TAŞIYAMAYACAK!

 

14445887_1467431226604245_721177295_n

BELEDİYE BAŞKANINA,YARDIMCILARINA, MECLİS ÜYELERİNE VE YANDAŞLARINA YENİ YIL MESAJIM OLSUN.

ÇOCUKLARINIZ BU UTANÇ YÜKÜNÜ TAŞIYAMAYACAK!

Belediye yönetimi, müteahhit firmalarla anlaşmış, hisseler dağıtmış eski balıkçılar çarşısı yıkılıp yerine yeni bir iş hanı inşa edilecek. Hemen yanında ki  Yeni Parkı da eşilip altı çarşı yapılacak.

Belediye yeni parkı eşerse altından ne çıkacak?

Geçmişte bu yönetimin yapmak istediğini yapmaya çalışan Ganim Canbolat’ın enkazı çıkacak.

O dönemi hatırlayanlar bilir; bu gün bu yönetimin yaptığının bir benzerini yapmaya çalışan Ganim Canbolat’ın enkazı, halk ve CHP ilçe örgütü tarafından o parkın altına gömmüştü.

Ancak aradan yıllar geçmesine rağmen belediyeyi yönetenlerin zihniyeti hiç değişmedi. Bu belediyeden geçinen rantçı kesim geçmişte nasıl Ganim Canbolat’ın arkasına kümelenmişlerdiyse şimdi de bu yönetimin ardında kümelenmiş olduğundan belediye yönetimi de değişmiş sayılmaz.

Bu gün bunlarda büyük pirleri gibi  halkın tepkisi neticesinde aynı akıbete uğrarlar mı bilmem! Ama bildiğim bir şey var, aynı akıbete uğramazlarsa Samandağ halkı için hiç de iyi şeyler olmayacak.

Biliyoruz ki bu parkı eşeleyecek olanlar, tüm bunları halka hizmet adı altında yapmaktadırlar! Neden şu an CHP ilçesi hayaline belediye başkanının emrinde milletvekilleri niye ses çıkarmıyorlar.

Bu halka hizmette kusur etmeyenler! Ağırlıklı olarak özel mülk olmasına rağmen, balıkçılar çarşısının yerine de yeni bir iş hanı yapmayı da tasarlamaktalar. Görünen odur ki bu iki proje bir arada yürütülecek… Yalandır , 140m2 parka tecavüz ediliyor. Bunlar park katili.

Peki, bu halka hizmet yapmayı çok sevenlere soruyoruz!

Balıkçılar çarşısı ile park arasında bir yol bulunmaktadır.  Bu yol, balıkçılar pasajı yıkıldıktan sonra yerine yapılacak inşaata eklemleniyor mu? Eklemleniyorsa bu yolun yerine açılacak yolu nerden geçirmeyi düşünüyorlar? Parkın içinden mi?

Bu yol eğer parkın içinden geçirilecekse  bu parkın ebadı enlemesine  boydan boya en az 10 m daralacak demektir. Bunlar park katilidir. Projeyi halka niye göstermiyorsunuz?

Yani?

Yanisi şudur!

Bunların niyeti halkın tek dinlenme yeri olan parkı daraltıp ranta çevirmek. Herşey para değil 18 trilyon+6 trilyon+28 parsel doymadınız mı? Bir tek parkımız var. Buna da göz mü diktiniz? Ben yerinizde olsam, kendimi ve torunlarımı düşünürdüm.

Anlayacağınız hizmet dedikleri hikaye!

Bu belediye yönetimi ne zaman hizmet derse korkmak lazım.

Baksanıza, Hizmet olmuş hezimet!

Artık bunların kime hizmet ettiğini biliyoruz.

Zamanı geldiğinde bu halk, halk ismini kullanarak rantçı sürüsü besleyenlerden elbet hesap soracak. Ben bundan da eminim. Lakin emin olduğum bir şey daha var.

Birilerinin çocuklarına bırakacağı miras;  taşınması mümkün olmayan ağırlıkta bir utanç olacak. Onlar adına üzülmesem de çocukları adına üzüldüğüm bir gerçektir.

Şimdi, onları gelecekte yaşayacakları ızdıraplı günlerin haşmetiyle başbaşa bırakalım ve konumuza devam edelim.

Hani halka hizmet diyorlar ya!

Gerçekten, halka hizmet derdi olanların yapması gereken şey yıkılan balıkçılar çarşısının yerine parkı genişletip yaymaktır. Yani, park alanını genişletmektir.

Bilinçli ve iyi niyetleri olsaydı ancak böyle halka hizmetten söz edebilme hakları olur.

Çünkü gerçekte halkın yararlanacağı alan yapılacak inşaat değil, parktır.

İnşaat özel mülktür ve ranta yönelik yapılmaktadır. Böyle hizmetle ALLAH sizleri doyurmaz.  Çünkü yetim hakkı.  Tek parkımız var bari buna göz dikmeyin, halkımıza bırakın.

Oysa zamirler tam tersini yapıp inşaatı yapabilmek için parktan yol geçirmeyi tasarlamaktadırlar. Yani kamu alanını daraltmaktadırlar. Yani hizmet dedikleri halkın malından çalmaktır. Park çalınmaz, kutsal alandır. Hazreti Hızır makamı kadar kıymetli halk için.

Çarşının orta yerine eskisinden daha heybetli ve yüksek bir beton yığını Samandağ’ın en kullanışlı parkı daraltılarak yapılacak ve halk bunu hizmet diye kabullenecek!  Öyle mi?

Evet!

Sizden çocuklarınıza  miras olarak kalacak o utanç yükü, her gün biraz daha artarak ağırlaşıyor.

Halk bazı nedenlerden dolayı belki susar.  Ama inanın ki affetmez! CHP’yi de bitirdiniz

Sizden tahsil edemediğini bir şekilde çocuklarınızdan eder.

Görüyorum, çok değil bir on yıl sonrası, çocuklarınız Samandağ sokaklarında dolaşıyor. Cepleri para dolu, ama başları eğik.

Samandağ gazetesi yazımı yayımlamıyor, neden bilmiyorum.  Samandağ’da tek mevcut alanımızı yok ediyorlar.  Buradan sayın valime, kaymakamıma, emniyet müdürüme gerekenin yapılması için sesleniyorum.  Tek mevcut alanımızın katledilmesine dur desinler.

Share
761 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

10+5 = ?