ÇOCUKLARIN GÖZÜNDEN DÜNYA | Samandağ Ayna Haber

SON DAKİKA

ÇOCUKLARIN GÖZÜNDEN DÜNYA

Bu haber 29 Temmuz 2017 - 9:10 'de eklendi ve 28 kez görüntülendi.

 

Renkli boncuklarıyla hayatı şenlendiren ve bir o kadar güzelleştiren çocuklar küçük boyutta ticari satışlarını hayata geçirdiler.

Çiğdede Mahallesi Sivas Şehitleri Caddesinde tezgâhlarını açıp insanlara nahif sesleriyle seslenerek satış yapmaya çalışan çocuklar okul harçlıklarını çıkarıp ailelerine bir nebze olsun yardım etmeye çalıştıklarını belirtiler.

Çocuklar, “Yaz tatilini boş geçirmek istemiyoruz. Derslerimize zaten çalışıyoruz. Arkadaşlarımızla oyunlar oynuyoruz. Anne babamız bizler için çok yoruluyor. Bütün gün bizim için işten işe koşuyorlar. En azından kendi okul harçlıklarımızı kendimiz çıkararak onlara yardım edebiliriz diye düşündük. Ayrıca aldığımız renkli boncuklarla büyük ağacımızın altında oturup arkadaşlarımızla bilezik, kolye yapmak çok eğlenceli. Biz hem çok eğleniyor hem de ailemize yardımcı olmaya çalışıyoruz” dediler.

Ailelerini düşünen ve onlar için küçücük bir şey bile yapan bütün çocukların yüreğine sağlık. Çocuklar dünyayı güzelleştiren en güzel varlıklar. Hele ki insanın kendi çocuğu dünyaya bedel…

Haber-Foto:Ümit Sağaltıcı

afdah.info

voir films