ÜST REKLAM

logo

reklam
13 Aralık 2016

”ÇOCUKLARIMIZIN ANILARINA DAHİ TAHAMMÜL EDEMİYORLAR”

ali-ismail-k-2

”ÇOCUKLARIMIZIN ANILARINA DAHİ TAHAMMÜL EDEMİYORLAR”

İlçemizdeki Çevlik balıkçı barınağında Ahmet Atakan ile özdeşleşen duvara yapılan ‘’JÖH, PÖH’’ yazılamaları silinip, Atakan’ın ailesi ve yoldaşları tarafından Atakan’ın yazısı yeniden yazılarak yanına da silueti çizildi.

Gezi eylemleri döneminde Antakya’da kafasına gaz kapsülü isabet eden ve yaşamını yitiren Ahmet Atakan ile Çevlik sahilinde özdeşleşen duvara ırkçı yazılamaların yapılması hem Atakan’ın ailesini hem dostlarını hem de Samandağ halkını çileden çıkardı.

Çevlik’te bir araya gelen Atakan’ın ailesi ve arkadaşları duvar yazılamalarını silerek, eski haline getirirken, Atakan’ın ailesi ve arkadaşlarının yanı sıra yine Gezi direnişi sırasında Eskişehir’de katledilen Ali İsmail Korkmaz’ın ailesinin de katıldığı etkinlikte duvara önce Atakan’ın silueti işlendi. Ardından Atakan’ın yazdığı “Ne oldu lan adam olamadıysak… Hayallerimizi de satmadık ya” yazısı yazıldı.

Yapılan çirkin saldırı ile ilgili açıklama yapan Atakan’ın annesi Emsal Atakan, katılanlara teşekkür ederken, Anne Atakan ”Çocuklarımızı katledenler, onların anılarına dahi tahammül edemiyorlar. Bu çirkinliğe benzer saldırılara izin vermeyeceğiz ve çocuklarımızın düşlerini gerçekleştireceğiz ve yaşatacağız” ifadelerini kullandı. Halkevleri adına yapılan açıklamada ise, ”Biz, Ahmet Atakan’ın gülüşünü her yere işleyeceğiz”ifadelerine yer verildi.

 

Share
980 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

3+3 = ?