ÜST REKLAM

logo

reklam
26 Aralık 2016

”ÇOCUKLARIMIZ ÖLMESİN”

 

dsc_0007

Samandağ İlçe Emniyet Müdürlüğü, trafikte duyarlılık yaratmak adına geçtiğimiz hafta sonu Samandağ Kültür Merkezi’nde ”Çocuklarımız Ölmesin” başlıklı trafik bilgilendirme semineri düzenledi. STK Başkanları, muhtarlar, okul servis şoförleri ve okul müdürlerinin katıldığı seminerin açılış konuşmasını İlçe Emniyet Müdürü Mustafa Ateş yaptı.

Ateş, yaptığı açılış konuşmasında ”halkımızı bilgilendirmek, trafik kurallarına duyarlı ve birbirine anlayışlı bir toplum yapmak adına bu tür bilgilendirme toplantılarını her ay düzenli bir şekilde düzenleyeceğiz.” dedi.

İlçemizdeki araç sayılarında artışın olduğuna dikkat çeken Ateş, özellikle motorsiklet sayısının ilçemizde çok fazla olduğunu ve çoğunun kayıt dışı olduğunu belirtti.

İlçe Emniyet Müdürü Mustafa Ateş, motorsiklet veya herhangi bir binek aracın bundan sonra bayiden plaka takılmadan çıkartılamayacağını ifade ederken, Ateş, kayıt dışı araçlarla ilgili ”plaka takılmadan aracı bayinin dışına çıkaran bayilere idari yaptırım cezaları uygulanacak. Şu anda ilçemizde kayıtlı olan motorsiklet sayısı 11 bin, kayıt dışı olanların sayısını siz hesap edin artık” dedi.

Ateş: trafik sorunu, ülkemizde kanayan bir yara durumunda!

İlçe Emniyet Müdürü Mustafa Ateş, trafik sorununun ülkemizde kanayan bir yara olduğunu belirtirken, kaza anında ölen ve yaralanan vatandaşlarımızla ilgili istatistiki bilgiler de verdi. Ateş, konu ile ilgili şu sözlere yer verdi, ”trafik sorunu, ülkemizde olduğu gibi ilçemizde de maalesef kanayan bir yara durumunda. Sadece kaza anında ölen vatandaşlarımızın sayısı yılda 4 bin; 10 bin vatandaşımız ise ağır yaralı bir şekilde hastaneye kaldırılıyor.”

Trafik kuralları ile ilgili Belediye hoparlörlerlerinden günlük anons yapıldığını vurgulayan Ateş, ”trafik kuralları konusunda vatandaşlarımızın duyarlı olması, bu duyarlılığı oturtulması açısından belediye hoparlörlerlerinden her gün anons yaptırıyoruz. Tek yön çalışmamız da var. Bu çalışmamız bittiğinde ilçemizin birçok noktasında yollar tek yön olaca. Ters tarafta park eden araçlar direkt çekilecek. Bizim bu çalışmada amacımız ceza yazman değil, istesek günde dört koçan ceza keseriz ancak biz trafiği rahatlatmanın derdindeyiz. Trafik kurallarında bize yardımcı olun, trafiğimiz rahatlasın ve en önemlisi çocuklarımız ölmesin ”  ifadelerini kullandı.

Emniyet Kemeri İle Hayata Bağlanın

İlçe Emniyet Müdürü Mustafa Ateş’in ardından kürsüye çıkan Trafik Denetleme Büro Amirliğinden Başpolis Memuru Hacı Karslı, trafiği oluşturan insan, araç ve yol gibi üç unsurun olduğunu, bu unsurlardan en önemlisinin insan olduğunu, dolayısıyla trafiğin en önemli unsuru olan insan ölümlerinin en aza indirgenmesi için çaba sarfettiklerini belirtti.

Emniyet kemerinin önemine dikkat çeken Karslı, meydana gelen kazalarda yaşanan ölümlerin çoğunun emniyet kemerinin takılmamasından veya yanlış takılmasından kaynaklandığını ifade etti.

Hacı Karslı, ”dolmuş, öğrenci servisi gibi araçların şoförleri, yolcularını emniyet kemeri hususunda uyarsınlar, kemer taktırsınlar.” diyerek öğrenci servisi, dolmuş gibi araçların şoförlerine seslendi.

Karslı, son olarak şu ifadelere yer verdi ”Emniyet kemeri takmayan birinin kaza anında göğsüne aldığı darbenin ağırlığı altı tondur. Emniyet kemeri takın, emniyet kemeri ile hayata bağlanın”

 

 

Share
758 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

10+2 = ?