ÜST REKLAM

logo

reklam

“ÇOCUKLARIMIZ MAĞDURLAR”

Tekebaşılı vatandaşlar, önceki gün öğrencilerinin yaşadığı mağduriyeti diile getirmek adına basın açıklaması düzenlediler. Okul binası önünde gerçekleşen açıklama, üç ana başlık üzerine gerçekleşti. Öğrencilerin bina ihtiyacı, geç dağılıyor olmaları yanı sıra teneffüs süresinin darlığı vatandaşların gündemleri oldu.  

Konuya ilişkin ilk açıklama Tekebaşı Ortaokulu Okul Aile Birliği Başkanı Besim Belli’den geldi. Belli açıklamasında, “İlkokulda okuyan çocuklarımız okulları yıkıldığı için Tekebaşı Ortaokulu’nda, ikili eğitim görmektedirler. Ve bu eğitimden dolayı zorluk çekiyorlar. Hem öğretmenlerimiz, hem velilerimiz, hem de çocuklarımız bu durumdan müzdaripler. Şuan saat:17:30 ve çocuklarımız hala okuldalar. 1 ay sonra çocuklarımız akşam vakti evlerine dönmek zorunda kalacaklar. Teneffüs sadece 5 dakika sürmekte ortaokul olsun, ilkokul olsun çocuklarımız mağdurlar. Yıkılan okulumuzun yerine yeni bir okul yapılmasını istiyoruz. Belediye, kaymakamlık, milli eğitim müdürlüğü hepsini göreve davet ediyoruz” dedi.

Biz bu sıkıntıyı 2 yıldır çekiyoruz…

Mahalle sakinlerinden Niyazi Dağ, “biz bu sıkıntıyı 2 yıldır çekiyoruz ve bir an önce çözülmesini istiyoruz. Yetkililerin bu konuya el aymaları için ricada bulunuyoruz. Şuanda sadece bir basın açıklaması yapıyoruz ama yılbaşından önce bu durumun çözülmesini istiyoruz. Aldığımız duyuma göre yılbaşından önce bu sorun çözülmezse 2 yıl daha sarkacak. Bir de daha önce bizim ilkokulumuz için ayırılan ödenek yer tahsis edilmediği için başka mahallelere aktarılmıştır. Diğer mahallelerinde sorunu bizim sorunumuzdur. Biz ayırım yapmıyoruz. Yalnız bizim ricamız bu sorunun bir an önce çözüme kavuşturulmasıdır” dedi.

‘Somut bir adım istiyoruz’ diyerek söze başlayan Sever Işık, “yıkılan okul binası mahallenin merkezi  yerindeydi. Yıkılma sebebi ise özel mülkiyetin içinde olması olarak belirtiliyor. Neticede burada veliler, çocuklar mağdur. Çocukların bir kısmı farklı okullara sevk edildi. Okuldaki saat sıkıntısından dolayı aileler kaygı taşıyorlar. Ailelerimizin bazılarının geliri iyi değil, okul servislerine verecek paraları olmayabilir. Bu sorununun bir an önce çözülmesini istiyoruz. Bu konunun takipçisi olacağız. Somut bir adım istiyoruz” ifadelerine yer verdi.

Haber- Foto: Ümit Dadük Sağaltıcı

Share
1459 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

1+5 = ?