"ÇOCUKLARIMIN GELECEĞİ İLE OYNUYORSUNUZ" | Samandağ Ayna Haber

Ahmet Kaya

SON DAKİKA

“ÇOCUKLARIMIN GELECEĞİ İLE OYNUYORSUNUZ”

Bu haber 09 Ekim 2017 - 12:36 'de eklendi ve 86 kez görüntülendi.

 

İlçemize bağlı Gözene Mahallesinde ikamet eden İlhami Dadük, Yayladağı köyü Sebenoba Mahallesinden, Gözene Mahallesine doğru yüksek voltajlı gerilim hattının geçirilmesi girişimine gösterdiği tepki yıkımı engelleyemedi. Dadük’ün geçim kaynağı ahırı yıkıldı. Gözene Mahallesi sakinlerinden İlhami Dadük’ün arsası içinde bulunan ahır kamulaştırılma gerekçesiyle “Mahkeme yıkım kararı” ile yıkıldı. Yıkım kararı çıkmasıyla birlikte Jandarma nezaretinde yıkılan ahır kepçeler tarafından yerle bir edildi.

Arsasına Yüksek gerilim hattı dikmek isteyen Aksa Enerji şirketi tarafından Arsasının zorla alınmak istendiğini söyleyen Dadük, “bir insanın geçim kaynağı yıkılır mı. Hem arsamız hem de geçim kaynağımız olan ahırımız bize hiçbir şekilde danışılmadan elimizden alındı” dedi.

Yıkım için kendilerine hiçbir tebligat gelmediğini dile getiren Dadük, “Aksa Enerji şirketi Yayladağı Sebenoba Mahallesi’nden gelen yüksek gerilim hattı Gözene Mahallesi’nin içinden geçirilmek isteniyor.  Yüksek enerji hattı direklerini yerleştirmek için ailemize ait dedemizden kalma 4 bin 680 metre kare arsamıza el koyuldu. Geçim kaynağımız olan ahırımızı yıktılar. Benim bu toprak parçasından başka malım yok. Bu mal benim çocuklarımın geleceğidir. Çocuklarımın geleceği ile oynuyorsunuz”

 Haber: Ali Doğru/ Foto: Haber Merkezi

 

afdah.info

voir films