ÜST REKLAM

logo

reklam

ÇOCUKLARDA GENÇLİĞE HİTABE, HEYECANI

İlçemize bağlı Uzunbağ Mahallesi’nde, Ulu önder Atatürk’ün “Gençliğe Hitabesi”ni ezbere okuyan gençlere ödül verilecek. Bu konu çağrısı sonrası gerçekleşen yarışmada kazananlar belli oldu.

Mehmet Taşar tarafından organize edilen ve hitabeyi Ezberleyen birinci kişiye Dört Mevsim Ayakkabı Mağazası Sevcan Süt’ten ayakkabı, ikinciye kişiye Dört Mevsim’den Ayakkabı, üçüncüye ise yine Dört Mevsim Ayakkabı Mağazası’ndan ayakkabı ve dördüncü kişiye de 50 TL ödül sahiplerini buldu.

Yarışmada Atatürk’ün Gençliğe Hitabesini ezberleyenlerin isimler şöyle oldu; 1. Selin Taşar,  2. Mehmet Süt, 3. Emre Gösteren ve 4. Semra Kondakçı

Konu ile ilgili konuşan Taşar, “yüreğinize sağlık çocuklar sizinle gurur duyuyoruz. Kazananlar ödüllerini aldılar. Dereceye geçen İlk 3 isim Seçtikleri Ayakkabıyı, 1 Kişi de Seçtiği Okul Çantasını Aldı. Hayırlı günlerde kullansınlar. Dört Mevsim Ayakabı Mağazasında yapılan yarışmada ödüllerini aldıktan sonra Adres Doğan Usta oldu. Doğan Usta yarışmacılara aileleri ile birlikte ikramda bulundu.

Böyle güzel bir etkinliğe sahip çıkan destekleyen, Sevcan Süt ve Doğan Güç’e Teşekkür ederiz. Anlamlı yarışmaların devamını diliyoruz. Atamıza olan sevgimiz sonsuzdur. Çocuklar geleceğimizin güvencesi, yaşama sevincimizdir. Bugünün çocuğunu, yarının büyüğü olarak yetiştirmek hepimizin insanlık görevidir.” Atamızın Türk gençliğine emanet ettiğin bu yolda dimdik ayakta yürümeye devam ediyor…

Mustafa Kemal Atatürk’ü ebediyete intikal ettiği günde saygı sevgi ve minnetle anıyoruz”dedi.

İlçede ilk defa vatandaş tarafından organize edilen yarışma heyecan uyandırırken, diğer vatandaşlara örnek teşkil etmesi temennisinde bulunuldu.

Haber – Foto: Ümit Dadük Sağaltıcı

Share
885 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

10+5 = ?