ÇOCUKLAR SINIFLARDA,  VELİLER DIŞARIDA TER DÖKTÜ « Samandağ Ayna Haber

Kardeşim 1 tane 5 tane eklesen neyse sitenin anasını sikmeyin bu kadar aç gözlü olmayın 5 tane koy 4 tane koy kaldıran namerttir.

Şişlide Gece Hayatı

SON DAKİKA

ÇOCUKLAR SINIFLARDA,  VELİLER DIŞARIDA TER DÖKTÜ

Bu haber 18 Haziran 2022 - 14:59 'de eklendi ve 624 kez görüntülendi.

Çocuklarının sınavının bitmesini bekleyen veliler kendilerini gölgelik alanlara attı

Tüm ülke genelinde uygulanan üniversite adaylarına yönelik Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) kapsamındaki merkezi sınavda Hatay’da öğrenciler ter dökerken veliler ise gölgelik alanlarda çocuklarını bekledi.

Öğrenciler sınavda ter dökerken veliler ise gölgelik alanlara çekildi, heyecanlı bekleyiş başladı. Kimi veli ağaç altında uyuya kalırken, kimi ise bulmaca çözerek zaman geçirdi. Kimi Veliler gölgelik alanı mezarlıklarda kimi, araçlarının altında buldu.

İlginç manzaralar duygulu anlar yaşattı…    

İlimizde binlerce öğrenci sınava yarım saat kala kimlik kontrolleri sonrası salonlara yerleşti. Öğrenciler sabahın erken saatlerinde yola koyularak sınava girecekleri binalara geldi. Sınav salonlarına girecek öğrenciler görevlilerin talimatları doğrultusunda okula girerken, Veliler çocuklarını gölgelik alanlarda bekledi,

Çocukları sınavda ter dökerken okullara alınmayan veliler ise okul çevresindeki yeşillik ve gölgelik alanlarda zaman geçirdi. Kimi veli ağaçların altında uyuya kalırken kimi veli ise bulmaca çözdü. Kimi veli mezarlıklarda gölgelik alan bulurken, kimileri araçlarının altında yer buldu.

Çocuğunun geleceğinin bir sınavla belirlenmesini adil bulmadığını belirten bir baba, “şu hale bakın vatandaşlarımız ya mezarlıklarda, ya ağaç altında bekleyiş halinde. Sizce başka ülkelerde sınava giren öğrencilerin ebeveynleri bizim gibi sürünüyor mu? Eminim ki çoğu çocuğuyla sınava bile gitmiyor. Biliyor ki devlet bir şekilde bu bireyi istihdam edecek.

Biz sabahın ilk ışıklarından Kapısuyu Mahallesinden yola koyulduk. Neden Samandağı’nda sınav merkezi yok. Yol zaten zincirleme halde. Sınav 10.30 da ama oraya yetişebilmek için en az iki buçuk saat yol çektik. Şu aracın altında yatan babaya bakın. Bu vatandaşa yazık değil mi. Çocuğunu yalnız bırakmamak için bu sıcakta burada. Bu eziyet niye?” dedi.

Haber – Foto: Ümit Dadük Sağaltıcı