logo

reklam

ÇOCUK YAŞTA RIZKININ PEŞİNDEN KOŞUYOR

“Yeli muz, yeli muz” diye seslenen birini duyarsanız muhakkak dönüp bakın. Çünkü o 3,5 yaşında bir çocuk. Babab ekmek peşinden koşarken, babaya misafir olan Bereket, görenleri hayrete düşürdü..

İlçemizde Hastane Caddesinde oyun çağında olan bir çocuk sesi yankılanıyor. Oyun oynamak bir çocuğun dünyası, neşe kaynağıdır ama Bereket, baba ziyaretine geldiği saatlerde, satışta babadan daha hamarat. Bereket, tüm ciddiyeti ile incecik sesine ve R harfini çıkartamamasına rağmen müşteri çekmeyi de başarıyor. Ailenin tek çocuğu olan Bereket’in, kısa bir süre sonra kardeşinin de olacağını incecik sesinden öğrendik.

Dünyanın en özel ve önemli işini büyük bir özveri ile yapmaya çalışır gibi muz satmaya çalışan Bereket’in kendi küçük ama faaliyeti büyük.

Küçücük boyu ve kocaman yüreği ve incecik sesiyle tebessüm ettiren Bereket Miraç Usluoğlu’nu görenler hayrete düşüyor. Minik bedeni ve onu saran sırt çantasıyla muz satmaya çalışan Bereket vatandaşlar tarafından büyük ilgi görüyor.

Elinde muzlar, ‘yeli muz, yeli muz’ diye bağırarak muz satmaya çalışan Bereket’i görünce yanına giderek konuşmak istedik. Babasının mevsimlik meyve satıcısı olduğunu ve Bereket’in ailenin tek çocuğu olduğunu öğrendik. Bereket’in babası; “Bereket bizim tek çocuğumuz. Bize yardım etmek istiyor. Sürekli yanımızda olduğu için benim gibi meyve satarken bağırıyor. Vatandaşların ilgisini çekiyor. Görenler, bu çocuk daha çok küçük nasıl bu şekilde bağırır diyerek hayret ediyorlar. Oğlum hayata erken atıldı” diyerek tebessüm ediyor.

Haber – Foto: Ümit Dadük Sağaltıcı

 

 

 

 

 

Share
633 Kez Görüntülendi.
                                                                                                                                                    
#

SENDE YORUM YAZ

5+10 = ?