"CİLDİNİZ YAPRAK GİBİ HAFİFLESİN" | Samandağ Ayna Haber

SON DAKİKA

“CİLDİNİZ YAPRAK GİBİ HAFİFLESİN”

Bu haber 27 Mayıs 2019 - 8:58 'de eklendi ve 87 kez görüntülendi.

Estetiysen Gülşah Cebburoğlu sizlere en güzel hizmeti vermenin gururunu yaşıyor.


İlçemiz Atatürk Mahallesi Cumhuriyet Caddesi Önasya İşhanı kat 1 de hizmete başlayan Yaprak Güzellik Salonu Buz Lazer, Sir ağda, Microblading (Kaş Kontürü), Cilt bakımı ile hizmette sınır tanımıyor.

3 çocuk annesi Yaprak Güzellik Salonu işletme sahibi Gülşah Cebburoğlu ile gerçekleştirdiği faaliyetler üzerine sohbet ettik.

Akedemi Güzellik kursundan almış olduğu eğitimler ve donanımlarlaİlçe halkına en güzel hizmeti vermeye hazır olduğunu ifade eden Cebburoğlu;  “İlkokul mezunuyum. İki yıl öncesine kadar ev hanımıydım. Bu işi ne kadar sevdiğimi ve yatkın olduğumu görünce bu alana geçtim. Bu işin hakkını verebilmek ve vatandaşların memnuiyetini kazanabilmek için  özel kurslar aldım. Eğitimimi daha iyi bir hizmet anlayışı için devam ettiriyorum. Kadın olarak bunu yapmak beni çok umutlandırıyor. Müşterilerimin rahat olması ve memnun bir şekilde ayrılmaları benim için çok önemli. Bunun içinden elimden gelenin fazlası yapmaya hazırım” dedi.

Öncelikle Buz Lazer üzerine bilgilendirmede bulunan Cebburoğlu; “Buz Lazer, epilasyon ve lazer epilasyon uygulamalarının en acısız, en hızlı ve en son teknolojisidir. 810 nm dalga boyunda bir diode lazer teknolojisiyle çalışır. Buz Lazer teknolojisiyle sıcak taş masajı konforunda ve çok kısa süren seanslarla uygulama yaptırabilirsiniz.

*Buz Lazer Nasıl Uygulanır?

Buz Lazer epilasyon kullandığı kademeli ısıtma metodu ile kıl köklerini etkili bir şekilde tahrip ederken çevredeki cildin zarar görmesini önler, ciltte yanık oluşma riskini ortadan kaldırır. Tedavi başlığının uygulama alanında ütü yapar gibi sürekli hareket ettirildiği bu patentli in-Motion™ tekniğinde kıl kökü kademeli olarak ısıtılır.

Kademeli ısıtma yöntemi daha yüksek enerji seviyesi kullanılmasına olanak tanıdığından özellikle ince ve açık renkli kıllarda istenen etki sağlanır. Adeta masaj hissi veren veren Buz Lazer™ son derece konforlu bir epilasyon sunar. Geleneksel lazer epilasyon yöntemlerinde oluşabilecek zebra çizgileri gibi istenmeyen sonuçları önler. Uygulama esnasında cildi buz gibi soğutan kontak soğutma sistemi de neredeyse tamamen ağrısız bir epilasyona olanak tanır.

*Ağrısız / Konforlu Lazer Epilasyon

Buz Lazer epilasyonda başlık cildi ütüler gibi sürekli hareket halindedir. Bu yöntemle kıl kökünü tahrip edecek ısıya kademeli olarak ulaşılır. Bu kademeli ısıtma metodu ve gelişmiş soğutma sistemi bir arada neredeyse tamamen ağrısız bir epilasyona olanak tanır. Buz Başlık cildi -3° C’ye kadar soğuttuğundan uygulama esnasında cilt buz gibi serinler, ferahlar ve sadece çok hafif bir ısı hissi duyulur. Bu sayede ağrı ve yan etki riski olmadan özellikle erkek sırt ve göğüs bölgesi gibi derin yerleşimli kılların epilasyonunda çok daha yüksek seviyede enerji kullanılabilir. Buz Lazer seansları ağrısız olması ve ciltte yarattığı serinlik hissi ile masaj konforunda gerçekleşir.

*Sir ağda Nedir?

üylerinizin azalmasını sağlamak isterseniz sir ağda sizin için en uygun çözüm yoludur. Tüy dökücü ve banyo bıçakları ile alınan tüyün kısa sürede çıkması sonucunda olan kaşınmalar ve cilt tahrişleri bitkisel bir ürün olan sir ağdada meydana gelmemektedir.

Saç, erkeklerde sakal, meme başı ve kirpikler dışında her yere uygulanabilir. En sık bacaklara yapılır. Bacaklar dışında koltukaltı bölgesi, kollar, yüz, bikini bölgesi ve gövdeye de uygulanır.

*Sir Ağdanın Avantajları

Sir ağda, hiçbir hazırlık gerektirmez, ısıtıcının içine yerleştirildikten 10-15 dakika sonra kullanıma hazır hale gelir. Pratiktir ve zamandan tasarruf sağlar. Doğru uygulama yapıldığında kılları kökünden alır. Batık yapmaz. Kılların çıkma süreleri uzar, kıllar zamanla seyrekleşir, yumuşar, azalır.

Şeker içermediğinden kıl köklerini beslemez. Hijyeniktir, kağıt bezlerle uygulanır ve bu bezler işlem sonrasında atılır. Kartuş ve spatulalar da tek kullanımlıktır. Duş gerektirmez. Bu özelliği ile kuaför salonlarında kullanımı kolaydır. Diğer ağdalara göre daha az can acıtır. Kuvvetli bir ağda olduğu için küçük tüyleri bile alır.

*Microblading Uygulama Süreci Nasıl?

Her insanın acı eşiği farklı şekildedir. Bu sebeple microblading esnasında hissedilen acıdan yalnızca genel bir şekilde bahsedilebilir. Microblading kaş kontürü yaptıran kişilerin çoğunluğu işlem esnasında batma hissi hissettiklerini ancak bunun çok rahatsız edici olmadığını belirtmektedirler. Kaş kontürü uygulaması sırasında acının en aza indirilmesine yardımcı olan anestezik kremler kullanılmaktadır. Bu kremler sayesinde uygulama sırasında kişinin hissiyatı büyük miktarda azaltılabilmektedir. Uygulama süreci kişinin cilt yapısına göre değişiklik göstermektedir. Kişinin cildindeki nem oranı, nem yoğunluğu kalıcı makyaj sürecini doğrudan etkileyen etmenlerden birkaçıdır.

Dövme yapılırken hissedilen acı ile microblading kaş kontürü uygulaması sırasında hissedilen acı arasında büyük fark vardır. Dövmeye kıyasla kaş kontürü uygulamasında oldukça az acı hissedilir. Sonuç uzun süre kalıcılığını koruduğundan genellikle bu acı seviyesi göz ardı edilebilmektedir.

*Kaş Kontürü ne kadar süre kalıcıdır?

Kaş kontürü uygulamasının ne kadar süre etkili olduğu uygulamayı yaptırmayı düşünen kişiler için oldukça merak uyandıran sorulardan bir tanesidir. Microblading kaş kontürü uygulaması tam kalıcı değil – yarı kalıcı şeklinde tanımlanan bir uygulamadır. Yani kalıcı makyaj yöntemi olan microblading sırasında kullanılan boyalar, zaman içerisinde hücrelerin fizyolojik fonksiyonu ile kaybolmaktadırlar. Uygulanan bölgedeki hücreler zaman içerisinde kullanılan boyaları parçalamaktadır. Cildin yarayı tedavi etmesi gibi, o bölgedeki renkleri de yok eder.  Microblading ortalama olarak 1 sene içerisinde kaybolmaktadır. Bu süre kişinin cilt yapısına göre değişkenlik gösterebilmektedir. Kalıcı makyaj kaş kontürü uygulamasından memnun olan kişilerin belirli aralıklar ile bu uygulamayı yenilemesi gerekmektedir. Bunun sebebi de bu kaybolma sürecinden kaynaklanmaktadır. Yenileme süreci de kaybolma süresine bağlı olarak microblading için 1-1,5 yıl arasındadır. Yenileme zamanı geldiğinde rötüş yapılması ve kişinin isteğine bağlı olarak bazı değişiklikler yapılabilmesi mümkündür. Microblading uygulaması bir kez yapıldıktan sonra ömür boyu kalıcı değildir, zamanla kaybolabilen ve yenilenebilen bir uygulamadır.

*Cilt bakımı?

Cilt bakımı, cilt bütünlüğünü destekleyen, görünümünü geliştiren ve cilt koşullarını hafifleten çeşitli uygulamalardır. Beslenme, aşırı güneş ışığına maruz kalmanın önlenmesi ve yumuşatıcıların uygun kullanımını içerebilir” dedi.

Haber- Foto: Aslı Sağaltıcı

afdah.info

voir films