ÇİFTÇİNİN TALEPLERİNİ İLETTİ, KİRİŞÇİ ÇÖZÜM SÖZÜ VERDİ « Samandağ Ayna Haber

Kardeşim 1 tane 5 tane eklesen neyse sitenin anasını sikmeyin bu kadar aç gözlü olmayın 5 tane koy 4 tane koy kaldıran namerttir.

Şişlide Gece Hayatı

SON DAKİKA

ÇİFTÇİNİN TALEPLERİNİ İLETTİ, KİRİŞÇİ ÇÖZÜM SÖZÜ VERDİ

Bu haber 01 Nisan 2022 - 13:42 'de eklendi ve 232 kez görüntülendi.

Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirisci’ye, TBMM Dijital Mecralar Komisyonu Başkanı ve AK Parti Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman,  ziyareti.

Yayman ziyaretinde yakın zamanda Hassa’da yaşanan kar afeti ile geçen hafta aşırı soğukların yol açtığı don sorununu Bakana iletti. Özellikle Amik ovasında son günlerde yaşanan don afeti özellikle meyve bahçelerinde çok büyük hasara yol açmıştı. Sert çekirdekli meyveler olarak bilinen Kayısı ve şeftali bahçelerinde ciddi zararlar oluşmuştu.

AK Parti’nin çalışkan milletvekillerinden biri olan Yayman  her fırsatta “Çiftçimin derdi, benim derdimdir” sözünü kullanıyor.

Hataylı çiftçilerin sorunlarını detaylı olarak öğrenen Bakan Kirişci, zarar tespiti yapıldıktan sonra zararların imkanlar ölçüsünde karşılanacağını ifade etti.

Çiftçinin zararını karşılayarak, zor durumdaki vatandaşlara rahat nefes aldıracaklarını kaydeden Bakan Kirişci, tüm çiftçilere üretime devam etmelerini söyledi ve devletin her zaman yanlarında olduğunu kaydetti.

Yayman’dan Bakan Kirişci’ye Teşekkür

AK Parti Milletvekili Hüseyin Yayman ayrıca mazot, gübre, elektrik, tohum ve girdi fiyatlarıyla ilgili çiftçilerin taleplerini bir kez daha dile getirdi. Vekil Yayman Bakan Kirişçi’ye yakın ilgi ve alakasından dolayı teşekkür etti, kendisini Hatay’a davet etti.

Haber Merkezi