ÜST REKLAM

logo

reklam

CHP’Yİ YÜKSELTECEKLER

 

İlçemiz muhasebecilerinden Yüksel Berber ve yıllarını el işi oyası sektörüne adayan Yüksel Arat, CHP Kadın Kolları Başkan Adaylığı ve CHP Kadın Kolları Başkan Yardımcılığı Adaylığını dün açıkladılar. CHP Kadın Kolları Başkan Adayı Yüksel Berber, ofisinde yaptığı açıklamada, ‘ genç kadınlarımıza Cumhuriyet Halk Partisi’nin; Cumhuriyetçilik, Milliyetçilik, Halkçılık, Devletçilik, Laiklik, Devrimcilik’ dedi.

CHP Kadın Kolları Başkan Adayı Yüksel Berber, “işgal edilmiş, ordusu dağıtılmış insanları padişahın kulu olan bir ülkeden; aydın, çağdaş, kadınları erkekleriyle eşit vatandaş olmuş bir ülke kuran Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ilk genel başkan olduğu CHP’nin Samandağ İlçe Kadın Kolları Başkanlığına adayım.

Atatürk önderliğinde CHP, Türkiye’de kadın haklarının gelişiminde önemli rol oynamıştır.

1926 yılında Medeni Kanun, daha sonra 3 Nisan 1930 tarihinde belediye seçimlerinde seçme,1934 yılında ise kadınlara seçme seçilme hakkı verilmiştir. Böylece erkekler ile kadınlar eşit siyasi haklara sahip olmuşlardır. Kadınlara bu hakları Avrupa ülkelerinden önce sağlayan CHP’de Kadın Kolları Başkanlığı yapmak her Türk kadını, her CHP’li kadın için onur ve gurur kaynağı olduğu inancındayım.

Kadınlar, Atatürk’ün yaklaşık 100 yıl önce gördüğü ve uyguladığı gibi toplumun her alanında ve özellikle yönetim birimlerinde yer almalıdır.

Kadın kollarının amacı; Partimizin ilkelerinin halkımız, özellikle kadınlarımız arasında yayılmasına, benimsenmesine çalışmaktır. Türk kadınının ekonomik, kültürel, sosyal ve politik hayatımızın gelişmesinde ve demokrasinin kökleşmesinde uyarıcı ve eğitici görev yapmasını sağlamaktır.

Ben ve arkadaşlarım Kadın Kolları yönetimine layık görülürsek bu temel görevleri yerine getirmeye söz veriyoruz.

Biz kimsenin, özellikle erkeklerin adayı, yardımcısı değiliz. Biz kadınlar, CHP Tüzüğünün verdiği yetkileri özgür ve bağımsız olarak kullanmaya geliyoruz.

Kadınların güçlü ve aktif olmadığı yerde siyasetin de yönetimin de aksak ve yetersiz olduğu ve olacağı inancındayız.

CHP Kadın Kolları olarak genç kadınlarımıza Cumhuriyet Halk Partisi’nin; Cumhuriyetçilik, Milliyetçilik, Halkçılık, Devletçilik, Laiklik, Devrimcilik

İlkelerini benimsetip Partide daha çok siyaset yapmalarının önünü açmaya söz veriyoruz. Saygılarımızla” dedi.

CHP Kadın Kolları Başkan Adayı Yüksel Berber, Özgeçmişi hakkında bilgi vererek, “Evli, 3 çocuk annesiyim.  Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi Mezunuyum. Halen Mali Müşavir olarak Samandağ’da çalışmaktayım. İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanı, Bağımsız Mali Denetçisi, 1991 Yılından itibaren CHP üyesiyim. CHP Parti Okulu Eğitimcisiyim.

Sivil Toplum Kuruluşlarında aldığım görevler: Atatürk İlköğretim Okulu Okul Aile Birliği Başkanlığı,

Samandağ Atatürk Ortaokul Aile Başkanlığı ve Yöneticiliği, Samandağ Anadolu Lisesi Okul Aile Birliği  Başkanlığı ve Yöneticiliği, Samandağ Çevre Koruma Derneği kurucu üyeliği, Kalemder Derneği Üyeliği, Atatürkçü Düşünce Derneği Üyeliği, Baz istasyonunun kaldırılması ile ilgili 7 yıl mahkemelerde davalarını takip ettim.

Trafik lambalarının Samandağ’ımıza kazandırılması için 600 kişiden oluşan imza kampanyasında aktif rol aldım”dedi.

Haber-Foto: Ümit Sağaltıcı

Share
423 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

8+9 = ?