CHP’DEN, TRAFİK CEZALARI ÇIKIŞI « Samandağ Ayna Haber

Kardeşim 1 tane 5 tane eklesen neyse sitenin anasını sikmeyin bu kadar aç gözlü olmayın 5 tane koy 4 tane koy kaldıran namerttir.

Şişlide Gece Hayatı

SON DAKİKA

CHP’DEN, TRAFİK CEZALARI ÇIKIŞI

Bu haber 26 Nisan 2022 - 17:31 'de eklendi ve 290 kez görüntülendi.

sdr

Cumhuriyet Halk Partisi Samandağ İlçe Başkanı Turgay Abacı, Kadın Kolları Başkanı Yüksel Berber, Gençlik Kolları Başkanı Bünyamin Reyhanoğulları ve CHP Samandağ İlçe Üyeleri vatandaşların da katılımıyla trafikte sürücülere kesilen trafik

cezaları üzerine basın açıklaması düzenlendi.

CHP Samandağ İlçe Örgütü Samandağ’da son dönemlerde artarak devam eden trafik cezalarıyla ilgili basın açıklaması düzenlendi.

Parti binasında gerçekleştirilen basın açıklamasını CHP Samandağ İlçe Örgütü adına İlçe Başkanı Turgay Abacı yaptı.

Özellikle son dönemlerde trafik cezalarının arttığını ifade eden Başkan Abacı; “Trafikte kurallara uymak hayat kurtarır.  Bunu hepimiz biliyoruz ancak son dönemde topladığımız cezalara bakıldığında da hiç kesilmeyecek durumlara yüklü miktarda cezalar kesilmiş. Biz bu konuda basın açıklaması gerçekleştirerek yetkililere bildirmek ve duruma bir çözüm bulmak istedik. Kısa zaman içinde bu konuya bir el atılacağını umuyoruz.” dedi.

dav

dav

Başkan Abacı yaptığı açıklamanın devamında; “toplantı öncesinde Emniyet Müdürlüğünde görevli arkadaşlar beni aradı. Durumun bu boyutta olduğunu bilmediklerini belirterek konuyla ilgileneceklerini belirttiler. Ben konuya hassasiyetle yaklaşacaklarına inanıyor ve sorunun çözümü ile ilgili adım atacaklarını düşünüyorum. Duyarlılıklarından dolayı da kendilerine teşekkür ediyorum. Eğer haksızlık var ise eğer kanuna aykırı bir şey var ise burada ceza kesilmesine hiç kimsesinin itirazı yoktur. Bir sürücü ehliyetsiz araç kullanıyorsa elbette ki gerekli ceza uygulanmalı. Bir aracın Muayenesi ve sigortası bitmişse elbette ki ceza uygulanmalı. Bunlara hiç kimsenin söyleyecek bir sözü ve itirazı yok. Kanunlara karşı hepimizin boynu kıldan ince. Ama karşılaştığımız konu gerçekten çok farklı bir konu. Size somut bir örnek vermek istiyorum. Pandemi sürecinden dolayı işsiz bir arkadaşımıza yazılan ceza şerit değiştirme 2 bin 446 TL arkadaşlar ilk defa böyle bir ceza ile karşılaşıyorum. Özellikle pandemi döneminde ağır ekonomik sorun yaşayan vatandaşlarımıza ceza yazmak yerine görevli arkadaşımız Devlet şefkatli yüzünü göstersin vatandaşı çeksin bir kenara uyarsın. Böyle bir süreçte pandemi sıkıntısının ülkemizde ağır derecede yaşandığı, bütün Türkiye’ yi etkilediği, yani domatesin 25 lira, patlıcanın 40 lira, eve gelen elektrik faturasının 2 bin – 2 bin 500 lira olduğu bir ortamda bir vatandaşa  2 bin 446 TL ceza yazılması kabul edilebilir bir durum değil.

Biz bu konuda yetkili arkadaşların acilen önlem alınacağı bize bildirildi. Biz bu tavrın çok acil bir şekilde alınması gerektiğini ve bu konunun takipçisi olacağımızı hem sizle hem de kamuoyuyla paylaşmak istiyoruz.” dedi.

Abacı, başka bir örnek vererek aynı işyerine aynı plakalı araçlara 1,5 ay içerisinde kask takmamaktan dolayı toplam 35 bin lira ceza yazıldığını, bunun vicdani olmadığı kanaatinde olduğunu söyleyerek “Elbette ki kask takılsın. Kask hayat kurtarır, insanların trafik güvenliğini sağlar. Ama önce bu konuda gelin yetkili arkadaşlarla burada birkaç uygulama yapalım. İnsanları bilinçlendirelim. Uyaralım, konuşalım.

Ülkede olağan üstü koşullardan geçiyoruz. Dün Samandağ’ da 250 ev ve işyerinin elektriği kesildi borcunu ödeyemediği için. Böyle bir ortamda biraz daha yönetici arkadaşlarımızın, bu işin başındaki emniyet görevlisi arkadaşlarımızın hassas davranması gerektiği, bütün herkese devletin şefkati yüzünün gösterilmesi gerektiğinin kanaatindeyiz. Biz cezaların vicdani olmadığı noktasındayız. Yetkililerle görüştüğümüz kadarıyla konu üzerinde hassasiyetle durulacak ve bu sıkıntı kısa bir sürede çözülecek” dedi.

Açıklamaya; Kadın Kolları Başkanı Yüksel Berber, Gençlik Kolları Başkanı Bünyamin Reyhanoğulları ve ilçe yöneticileri ile birlikte Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Mustafa Terzi, Ziraat Odası Başkanı Selim Kamacı, Berberler ve Kuaförler Odası Başkanı Nadir Açıkgöz, Terziler ve Konfeksiyoncular Odası Başkanı Ali Doğru, Muhtarlar Derneği Başkanı Mahir Cebburoğlu ve çok sayıda vatandaş katılım gösterdi.

Haber- Foto: Aslı Sağaltıcı