CHP’DEN KURULUŞA ÖZEL, ANITA ÇELENK « Samandağ Ayna Haber

SON DAKİKA

KURGU DEĞİL, GERÇEKLER

Eğitim, Genel, Sağlık, Yerel

CHP’DEN KURULUŞA ÖZEL, ANITA ÇELENK

Bu haber 16 Eylül 2022 - 19:17 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Cumhuriyet Halk Partisi ilçe örgütü kuruluşunun 99. Yıldönümü nedeniyle tören düzenledi. İlçe Başkanlığının organize ettiği program saygı duruşu, İstiklal Marşı okunması, çelenk sunumu akabinde günün anlam ve önemini belirten konuşmaların yapılması ile sürdü.

Program akışı ile ilgili katılımcıları bilgilendiren ilk konuşmacı CHP Gençlik Kolları Başkanı Bünyamin Reyhanoğulları, program çerçevesinde Belediye Başkan Yardımcısı Tahsin Demir’in konuşacağını belirtirken, CHP İl Disiplin Kurulu Üyesi Fevzi Bağdadi, sözlerini protesto etti. Bağdadi, Parti Tüzüğü Gereği CHP İlçe Başkanı Dışında başka kimsenin konuşmacı olamayacağını belirterek, ‘benim Tahsin Başkan’ın şahsıyla alakalı bir sorunum yok. Siz Parti suçu işliyorsunuz. Tüzükte böyle bir program olmaz diyor. Sizi uyarıyorum, Protesto ediyorum” dedi. Bağdadi’nin bu sözleri üzerine Başkan Turgay Abacı, ‘ayrışma değil birleşme zamanı’diyerek tepki gösterdi.

Başkan Yardımcısı Demir konuşmasında, “Umudun ve bağımsızlığın adı Cumhuriyet Halk Partisi 99 yaşında. Cumhuriyet Halk Partisi, Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “Benim iki büyük eserim var; birisi Türkiye Cumhuriyeti diğeri Cumhuriyet Halk Partisidir” diyerek partimizin Cumhuriyetimiz için ne denli önemli olduğunu ortaya koymuştur. Cumhuriyet Halk Partisi bu ülkenin mihenk taşıdır” dedi.

Gençlik Kolları Başkanı Bünyamin Reyhanoğulları, “Mustafa Kemal Atatürk 99 yıl önce Cumhuriyet Halk Partisini kurarak Türkiye demokrasini inşa etmiştir. Halkın partisi olarak kurulan CHP, 99 yıl önce olduğu gibi bugünde herkesin partisidir” dedi.

CHP Samandağ İlçe Başkanı Avukat Turgay Abacı konuşmasında, “Kurtuluş mücadelesinin ve kuruluş iradesinin siyasi önderi Cumhuriyet Halk Partisi 99 yaşında. Bugün bu tarihi mirası coşkuyla kutlamak ve Cumhuriyetimizin İkinci Yüzyılını hep birlikte inşa etme kararlılığımızı bir kez daha güçlü bir sesle beyan etmek için buradayız.

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde 9 Eylül 1923 tarihinde siyasi faaliyetlerine başlayan Cumhuriyet Halk Partisi, ülkemizin kuruluş mayasını oluşturan ve genç Cumhuriyet’i demokrasiye hazırlayan bir partidir.

Saraya karşı milletin kayıtsız şartsız egemenliğinin iradesini esas alan Cumhuriyetimizi yeniden ortak bir değer haline getirmek, demokrasi ile taçlandırmak bugün her şeyden daha öncelikli bir görevdir.

Cumhuriyetimizin yüz yıla yaklaşan tarihinin son yılları maalesef büyük bir yıkıma yol açan Tek Adam Rejiminin talan düzeni ile geçmiştir. Demokrasiyi, adaleti, kalkınmayı yok sayan talan ve tek adam rejiminin sonucunda çok boyutlu bir buhranın ağır tahribatı yaşanmaktadır. Milyonları yoksulluğa mahkum eden bu yolsuzluk düzeni, bir avuç imtiyazlıya ciddi servet transferleri yaparak, halkın olan tüm kaynakları küçük bir sınıfın elinde toplamış, eşitsizlikleri derinleştirmiş, güvencesizliği artırmıştır.

Ancak umutsuzluğa yer yok! Talan ve tek adam rejiminin ülkemizi sürüklediği bu çok yönlü buhrandan güçlendirilmiş parlamenter sistemi kurarak, Cumhuriyetimizi demokrasi ile taçlandırarak, egemenliği tekrar kayıtsız şartsız millete devrederek, hukukun üstünlüğüne dayalı hukuk devletini kurarak ve hepimizin birlikte zenginleşeceği üretim ekonomisini ve sosyal devleti inşa ederek çıkacağız.

Önümüzdeki dönem, talan ve tek adam rejiminin bu ağır tahribatına, bu derin buhrana karşı tüm toplumsal kesimlerle yanıt üreteceğimiz önemli bir tarihi eşiktir.

CHP olarak, demokratik ve müreffeh geleceği halkımızla birlikte inşa etme ve toplumsal barışı tesis etmenin tarihi sorumluluğunu taşıyoruz.

Tüm hakları yok eden ve toplumu ayrıştırarak kutuplaştıran bugünün iktidarının yıkıcı siyasi anlayışının yerine kamu yararını gözeten, toplumsal barışı güvence altına alacak aydınlık bir geleceği el birliği ile kuracağız.

Cumhuriyetimizin İkinci Yüzyılında, demokrasi, adalet, üretim ekonomisi, sosyal devlet ve sürdürülebilirliği merkezine alan, toplumsal barışı ve kamu yararını güvence altına alan bir siyaseti inşa etmek idealiyle durmaksızın çalışıyoruz, çalışmaya da devam edeceğiz.

Cumhuriyet Halk Partisi, Cumhuriyetimizi demokrasi ile taçlandıracak, hak temelli bir kalkınma hamlesi ile herkesin zenginleştiği ve refaha kavuştuğu, güvenceli ve insan onuruna yakışır bir geleceği kuracak tarihsel mirasa, birikime, gelecek vizyonu ve siyasi iradeye de sahiptir.

Cumhuriyet Halk Partisi, 99. Kuruluş Yıl Dönümünde yine halkımızın umut kaynağı olmanın getirdiği onurlu sorumluluğun bilincindedir. İkinci yüzyılına giren Cumhuriyetimiz, milletin iradesi ve Cumhuriyet Halk Partisi’nin gelecek vizyonu ile yeniden dünyanın saygın bir ülkesi haline gelecektir.

Sorumluluğumuz büyük. Kararlıyız. Büyük Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün en büyük eseri olan Türkiye Cumhuriyeti, yine onun eseri olan Cumhuriyet Halk Partisi tarafından yüceltilerek yoluna devam edecektir. Kuruluş Yıl Dönümümüz kutlu olsun” ifadelerine yer verdi.

Törene Samandağ belediye başkan yardımcısı Tahsin Demir, İlçe başkanı Av. Turgay Abacı, kadın kolları başkanı Yüksel Berber, Gençlik kolları başkanı Bünyamin Reyhanoğulları, İlçe yönetimi, Meclis üyeleri ve partililer katıldı.

Haber – Foto: Ümit Dadük Sağaltıcı

AyakkabıBot ve çizmeGünlük ayakkabıBot ayakkabı modelleriÇizme ayakkabıTerlik ayakkabıSandaletBabetSpor ayakkabıTopuklu ayakkabıİç giyimMayoÇorapFantezi giyimİç çamaşır takımlarıSütyenGecelikPijama takımıGece elbisesiPlaj giyimGiyimBüyük bedenTesettürEtekTrenckottarz eşofman takımları bayanMontGömlekPantolonT-shirtSweatshirtKırmızı elbiselerCeket