ÜST REKLAM

logo

reklam

CHP’DEN ‘ATA’YA SAYGI DURUŞU

 

         

 

Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatının 80. yıldönümü etkinlikleri kapsamında Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) ilçe binasında anma etkinliği düzenledi. 

CHP Samandağ İlçe Örgütü Başkanı Av.Turgay Abacı, Kadın Kolları Başkanı Yüksel Berber, Samandağ Belediye Başkan Aday Adayı 24. Dönem CHP Hatay Mşlletvekili Refik Eryımaz, Samandağ Belediye Başkan Aday Adayı Dr. Nevzat Aslan ve partililerin katıldığı programda slayt sunum gerçekleşti. Program sunumunu Deniz Mahallesi Muhtar adayı Nilgün Oğur, gerçekleştirirken ilk sözü CHP Samandağ Kadın Kolları Başkanı Yüksel Berber, aldı.

CHP Samandağ Kadın Kolları Başkanı Yüksel Berber kadın kolları yönetimi adına yaptığı konuşmada, “1. Dünya Savaşından yenik çıkan her tarafı işgal edilmiş, ekonomisi çökmüş toprak bütünlüğü parçalanmış bir ülkeyi Samsun’dan başlattığı milli mücadele ile yeniden askerin ve milletin milis gücüyle refaha kavuşturmuştur. Mustafa kemal Atatürk, kurtuluş savaşındaki liderliği Cumhuriyet dönemi ile tüm mazlum uluslara önderlik yapmış, evrensel bir liderdir.

“Egemenlik Kayıtsız Şartsız Milletindir” diyerek ulus egemenliğini hakim kılmış, laiklik ilkesiyle de demokratik bir toplumun temelini atmıştır.

Türkiye cumhuriyeti devleti, Atatürk’ün liderliğinde kurulmuştur. Türkiye Büyük Millet Meclisini 23 Nisan 1920 tarihinde açarak yönetimi milletin idaresine bırakmıştır.

Kadınlara seçme ve seçilme hakkını 5 Aralık 1994 yılında vermiştir.

Cumhuriyetin Kurucusu Gazi Mustafa Atatürk’ü ölümünün 80. Yılında şükranla minnet ve saygı ile anıyoruz.

Atatürk’ün yolunda ilerlemeye devam edelim.

Vizyonu geniş,

Ufku aydın,

İdealist,

İlkeli,

Atatürk’ün izinde olmak, Cumhuriyetin zor bir süreçten geçtiğini unutmadan, geleceğe sabırla, umutla aydınlık dolu bir yolda hep beraber yürümeye devam etmeliyiz.

Hepinizi saygı ve sevgi ile Samandağ ilçesi kadın kolları yönetimim adına saygılarımla selamlıyorum” dedi.

Ulu Önder Mustafa Kemal’in ‘Beni görmek demek mutlaka yüzümü görmek değildir. Benim fikirlerimi, benim duygularımı anlıyorsanız ve hissediyorsanız bu kafidir’sözleri ile partililere seslenen Avukat Turgay Abacı’nın konuşması sonraki sayımızda yer alacaktır.

(Devam Edecek)

       Haber- Foto : Ümit Dadük Sağaltıcı 

Share
280 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

9+3 = ?