CHP SAMANDAĞ İLÇE ÖRGÜTÜ: KKÇ MAĞDURLARININ YANINDAYIZ! | Samandağ Ayna Haber

SON DAKİKA

CHP SAMANDAĞ İLÇE ÖRGÜTÜ: KKÇ MAĞDURLARININ YANINDAYIZ!

Bu haber 19 Ağustos 2016 - 15:17 'de eklendi ve 37 kez görüntülendi.

Chp Samandağ İlçe Örgütü, Kıyı Kenar Çizgisi mağdurlarının yaşadığı mağduriyet üzerine basın açıklamasında bulundu. Açıklamada, parti olarak KKÇ mağdurlarının yanında olduklarını söyleyen ilçe örgütü, yaptıkları basın açıklamasında şu ifadelere yer verdiler.

1

“basın ve kamuoyuna….

Cumhuriyet halk partisi olarak bizler bugün her biri Türkiye Cumhuriyeti asil vatandaşı olan,devletine karşı her vazifesini en layıkı ile yerine getiren sizler için buradayız.

Askerlik görevini yerine getiren sizler…

Vergisini ödeyen sizler…

Cumhuriyetine ,devletine , bayrağına bağlı sizler için buradayız.

Ve sizlerin emek ve alın teri ile satın aldığınız ve vatandaşı olduğunuz türkiye cumhuriyeti devletimizin sizlere 60 yıl önce kendi verdiği resmi tapuları iptal etmesi üzerine buradayız…

Cumhuriyet halk partisi samandağ ilçe örgütü olarak bizler mağdur halkımızı bilgilendirmiş olalım,gerek bizler,gerek milletvekillerimiz ve belediye başkanlarımız siz mağdur insanlarımızla görüşmeler yapmış ve mağduriyetlerinizi dinlemişiz..”

İlçe örgütünün yaptığı açıklamanın devamında “bizler bu sürecin siz insanımızın lehine sonuç alınana kadar,çözüm bulunana kadar sizlerin yanında olacağız ve bu işin takipçisi olacağız.

Orta doğu ve suriye’deki kirli emperyalist savaştan kaynaklı ilimiz ve ilçemizde, özellikle cilvegözü ve yayladağı sınır kapıları kapandıktan sonra tarım,hayvancılık,nakliye faaliyetleri tamamı ile sona erdi.ithalat ihracat bitti.

İşsizlik had safhalara ulaştı,bölge insanımız aç,perişan ve çaresiz durumda.

Burada yaşayan kimi  insanımız elinden alınan bu topraklarda yıllardır işletme ruhsatlı ,vergi dairesine kayıtlı,ilgili meslek odalarına kayıtlı,bağ-kur ve sgk kurumlarına kayıtlı resmi turizm işletmeleri açmış ve ailelerini geçindirmeye çalışıyordu, kimi yine de turizme yönelik yeni işletme açma düşüncesinde olanlarda var. Bugün baktığımızda bu ekmek teknesi işletmeler devlet eliyle yıkılmaya çalışılmaktadır..

vatandaşımız emek ve alın teri ile satın aldığı bu toprağı satıp belki de çocuğunu okutacak,evlendirecek veya işyeri açacaktı. Kimi belki de çocuğuna bir gelecek bırakacaktı.

Fakat maalesef devlet bu haksız uygulama ile yüzlerce insanımızın vatandaşımızın toprağını elinden almakla sadece topraklarını değil, insanımızın emeklerini, alınterilerini , umutlarını, istikbal ve geleceklerine de kamulaştırmış olmuyor mu ?” dendi.

Son olarak taleplerin dile getirildiği açıklamada “hepimizin içini acıtan bu uygulama samandağ’ında bir çok insanımıza zarar vermiştir.

Talebimiz !. Mağdur insanlarımızın mağduriyetinin giderilmesi için, kıyı kenar çizgisinin yeni bir düzenleme yapılarak haksızlığa uğrayan insanımızın hakkı olan topraklarının yeniden kendilerine iade edilmesini,

Ve bu konuda; sayın ilçe kaymakamımız ve  sayın valimizin konuyu vatandaşlarımızın lehine çözüme kavuşturulması hususunda yardımcı olmalarını talep ediyoruz..

Ve son olarak;

Sen devlet’sin…anasın ,babasın, büyüksün…

Kamulaştırmadan gayrı çözümü vardır bunun…” ifadelerini kullandılar.

 

 

 

 

afdah.info

voir films