logo

reklam

“CHP KÜLTÜRÜNDE EMEĞE SAYGI VARDIR”

Hafta sonunda ilçemizde gerçekleşen CHP İlçe kongresi öncesinde konuşan Avukat Turgay Abacı, adaylık sebebinin bireysel bir adaylık, bireysel bir çıkış olmadığına dikkat çekerek, amacının Cumhuriyet Halk Partisi’nden bir sandalye kapma, koltuk kapma yarışı olmadığına dikkat çekti.

CHP’nin yeni İlçe Başkanı Avukat Turgay Abacı, konuşmasında, “Cumhuriyetimizin teminatı, kadın erkek eşitliğinin sigortası, ülkemizi kuran, her türlü zorluğa rağmen dimdik ayakta kalan kuruluşun ve kurtuluşun partisinin yol arkadaşları, sevgili dava arkadaşlarım.

Benim adaylığım, bireysel bir adaylık, bireysel bir çıkış değildir.

Cumhuriyet Halk Partisi’nden bir sandalye kapma, koltuk kapma yarışı asla değildir.

2012 yılında genç bir avukat kardeşiniz olarak yine ilçe başkanlığına aday olmuş ve masa başında hazırlanan delege listesi ile yine yarışmıştım. O gün partililerimiz, kongre delegelerimiz, mevcut başkanın bu onurlu görevi daha iyi yapacağına kanaat getirdi ve kendisini seçti. Kendisine başarılar diledim ve o günden bu güne partime olan bağlılık ve inancımdan en ufak bir azalma olmaksızın partimizin başarısı için emek vermeye, çalışmaya devam ettim.

Dostlar,

Bugün ülkemizin içinden geçtiği süreç ve önümüzde duran 2019 kavşağı, Cumhuriyetimiz için uçurumdan önce otobandan son çıkıştır.

Bugün toparlanmaya ve ülkemizde hızla yükselmeye başlayan Cumhuriyetçi dalgayı güçlü bir şekilde örgütlemeye ihtiyaç var.

Ülkenin içinde bulunduğu bu gidişe dur demek, kadınlarımızı ve gençlerimizi siyasette daha etkin kılmak, için yola çıktık.

Ben adaylığımı açıklarken bazı arkadaşlarım, kardeşim  Mahalle delegeleri tespit edilirken, mevcut yönetimin neler yaptığını görmedin mi?  Duymadın mı? Dediler.

Ben Cumhuriyet Halk Partililere, Delegasyonumuzun sağduyusuna güvenerek aday olacağım. Cumhuriyet Halk Partisi’nin delegelerine ‘emir eri, asker’ demek kimsenin hakkı da, haddi de değildir!.. dedim.

Bu salonda bulunan partililerim, kimsenin kapı kulu askeri değildir. Cumhuriyet Halk Partisi’nin özgür bireyleridir.Cumhuriyet halk partililer Gazi Paşa’nın, Mustafa Kemal’in Askerleridir.

ilçe örgütümüzden başlamak üzere, partide sevgiyi yeniden inşa edecek ve dayanışmayı yükselteceğiz.

Ben partimizi Dedemden, Babamdan, bu salonda bulunan kıymetli büyüklerimden görüp tanıdım. İlk günkü aşk ve heyecanla şimdi karşınızdayım.

Ben bu kavganın ateşiyle birlikte yanmaktan, omuz omuza mücadele etmekten bahsediyorum.

sevgili dostlarım;

Yeri gelmişken sizlere mevcut ilçe yönetiminin faaliyetleri hakkında birkaç şey söylemek istiyorum.

Cumhuriyet halk partisi seçimlerde 60 bin civarında oy alırken üye sayımız ne kadar biliyor musunuz arkadaşlar?

Üzülerek söylemeliyim ki sadece ve sadece 5400

Evet evet yanlış duymadınız 60 bin civarında oy aldığımız güzelim ilçemizde üye sayımız sadece 5400..5400

Burada ilçe yönetimine sormadan edemeyeceğim Allah aşkına söyler misiniz 60 bin oy alırken bütün Samandağlı hemşehrilerim partimize üye olmaktan şeref duyacakken sizler bu sayıyı neden 30-40 binlere çıkarmak için çaba sarf etmediniz? üye sayısını arttırmak için çaba sarf etmek bir yana sizler hangi gerekçeyle yıllarını partiye adamış insanları üyelikten çıkardınız? üstüne üstlük üye olmak isteyen binlerce insanı görmemezlikten geldiniz.Ve anlam veremediğim bu tavırlarınızla partiye gönül vermiş birçok hemsehrimizi partimize küstürdünüz..

Bizi bu göreve layık görürseniz partimize gönül vermiş her Samandağlıyı partimize üye yapacağımızı ve küstürülen partililerimizi tekrar kucaklayacağımıza dair  kendim ve yönetim kurulum adına sizlere söz veriyorum..

Canımı acıtan bir şeyi daha sizlerle paylaşmak istiyorum.

Kulakları çınlasın eski ilçe başkanımız sayın Muhsin Doğu’nun başkanlığında ve benimde o dönemde üyesi olduğum yönetim kurulumuzun ve partimize emek sarfetmiş partimizin önde gelen büyüklerimizin de çabasıyla ilçemize ve partimize yakışacak içerisinde toplantı salonu, sinevizyon odası gençlik ve kadın kollarımız için birer oda olabilecek büyüklükte ki 2 daireyi satın aldık.

Sevgili dostlarım şimdiki yönetimdeki arkadaşlarımız ne yaptı biliyor musunuz?

O 2 daireyi ne yazık ki gerekçesini bilmediğimiz sebeplerden dolayı sattı. Evet doğru duydunuz sattı. Sayın başkanım neden sattınız? Hadi sattınız ama parti binamızı daha büyük daha kullanışlı bir yere taşısaydınız yaptığınız işe bir anlam verebilirdik.

Şimdi burada Size şunu sormak istiyorum sevgili dostlar şimdiki ilçe binamız ülkeyi kuran köklü partimize bize her seçimde en yüksek oyu veren ilçemize yakışıyor mu?

Şahsen ben yakıştıramıyorum.. Ve siz partimize gönül vermiş dostlarıma soruyorum sizler yakıştırıyor musunuz?.

Tekrardan söylüyorum Bizi bu göreve layık görürseniz Samandağı’mıza ve Cumhuriyet Halk Partimize yakışır bir ilçe binası kazandıracağımızın da sözünü veriyoruz.

Bu salonu dolduran sizler vereceğiniz oylarla gelecekte nasıl bir siyasi mesaj taşıyacağımız hakkında bize görev vereceksiniz.

CHP kültüründe emeğe saygı vardır. Halk için çalışanlara saygı vardır. Ezilmişlere öncelik vardır. Hak vardır. Hukuk vardır. Adalet vardır. Bizler bu sıralarda fikirlerimizi söyleriz tartışmamızı yaparız ama seçimler bittikten sonra artık parti ilkeleri esastır. Bu bendendir bu benden değildir. Bu merkezdendir bu köydendir. Bu okumuştur bu eğitimsizdir diyemeyiz. Eğer biz Samandağ gibi CHP’ye gönül verenlerin memleketinde parti ilkelerini uygulamayacaksak, eğer biz birbirimizi karalayacaksak yada eleştirenleri dışlayacaksak nasıl memleketi yönetmeye talib olacağız.. Size söz veriyoruz biz öyle yapmayacağız.

Sizler bu salonda bulunanlar tarihi bir sorumluluk ile karşı karşıyasınız. Burada vereceğiniz karar ilçemizi ülkenin geleceğinde söz sahibi haline getirmelidir. Bize görev verirseniz bunun çok kısa süre içerisinde ses getirdiğini karşılık bulduğunu göreceksiniz.

Artık sadece törenlerde çelenk koyan bir örgüt görmeyeceksiniz. Bizler ilçemizin ve ilimizin yerel yönetimleri ile halkımızın ve partimizin hakları için büyük enerji ve gayret ile çalışacağız.

Samandağ’ın 50 yıl sonrası için programlar hazırlayacağız ve uygulanması için bizzat takipçisi olacağız. Samandağ hem Hatay’ın hem de Türkiye’nin gündeminde daima öncelikli olacaktır.

15 Temmuz’dan itibaren Cumhuriyetçi dalga yükselmeye başlamıştır. Referandumda Cumhuriyete, Cumhuriyetin kurucu değerlerine, Mustafa Kemal’in devrimlerine sahip çıkan milyonlarca yurttaşımız güçlü bir şekilde HAYIR demiştir. Biz varız ve çoğunluğuz.

Referandumda Hayır diyen milyonları aynı hedefe odaklı tutmak ve örgütlemek zorundayız.

Örgütlenmek sadece Samandağ’da Cumhuriyet Halk Partisi’nin üye sayısını arttırmak değildir. Bir partiyi büyüten örgüttür. Örgütün etki alanıdır.

Samandağ’ın Cumhuriyetçileri, Atatürkçüleri, Devrimcileri,

Siyasal İslam’ın ve irticanın sembolü olan, ulusun üstüne bir garabet gibi çöken, bu millete 15 Temmuz gerici dinci faşist darbe teşebbüsünü yaşatanları geldikleri gibi göndermeye?

Var mısınız?

Bu ablukayı dağıtmaya?

Var mısınız.?

O halde omuz omuza verecek ve yarından itibaren, mahalle mahalle, sokak sokak, her eve girerek, sevgiyi büyüterek mücadele edeceğiz.

Bu zamana kadar bizlere yol göstermiş, örnek olmuş, siyasi önderlerimizin fikirlerinden faydalanıyoruz, faydalanmaya devam edeceğiz.

Çıktığımız bu yolda, desteğini esirgemeyen parti büyüklerimize teşekkür ediyorum.

Cumhuriyet Halk Partisinin onurlu ve şerefli tarihinde katkısı olan değerli büyüklerimizde bu tarihi ve bir o kadar da önemli görevden geri durmayacaklardır. Gençlerimize ve kadınlarımıza çıkmış oldukları bu yolda, birer abi, birer ablalık rolü üstlenecekler. Gereken tüm desteği, gereken tüm katkıyı sağlayacaklardır.

Biz partimizin bütün seçilmiş yöneticileri ile partimizi büyütmek için, ilçemizin, mahallelerimizin sorunlarını çözmek için el ele omuz omuza mücadele edeceğiz.

Dostlarım,

Cumhuriyet Halk Partisi’nin ilçe başkanları, Kişisel meselelerini sosyal medya aracılığı ile arzı endam etmezler. Parti Örgütleri, kişisel husumetlerin beslenip büyütüleceği yerler değildir.

Biz partide sevgiyi egemen kılacağız. Bir birimizi sevmek zorundayız. Birbirini sevmeyen insanlardan oluşan bir yapı, aynı dava için mücadele edemez. Aynı hedefe ulaşamaz. Partimizde, her zamankinden daha fazla ihtiyaç var sevgiye.

Sevgili partililerim, gönüldaşlarım, sorumluluk bizde, sorumluluk hepimizde.

Bu sorumluluğun gereğini yerine getirmek zorundayız. Bugün bu saatten sonra hepimiz daha fazla çalışmak, daha fazla emek harcamak zorundayız.

CHP İlçe Yönetimi bizimle birlikte halkın rahatı ve huzuru için hazırlanan projeler ile adından söz ettirecektir.İlçe yönetimi Samandağımızın bütün ihtiyaları için ön hazırlıklar yapar,çalışmaları organize eder,fikir ve projleri olgunlaştırıp icra makamlarına sunar ve takipçisi olur.Bizlerle birlikte bundan sonra  programa alınan işlerin ve tamamlanan projelerin haberini alacaksınız.Ve dünyanın hangi noktasında olursanız olun Samandağın haberleri ile gurur duyacaksınız.

Büyük usta Nazım Hikmet’in dediği gibi  bir ağaç gibi tek ve hür ve bir orman gibi kardeş olabilmeyi becermek zorundayız.

Bu yarışın kaybedeni olmaz.

Kazananı olur.

Kazanan da Cumhuriyet Halk Partisidir.

Davamız koltuk davası değil, Cumhuriyet Halk Partisinin iktidarıdır.

Bu kardeşiniz,

2019 Türkiye’sinin iktidarını, bu salondaki gözlerde görüyor.

Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun içselleştirdiği HAK, HUKUK, ADALET duygularıyla;

Yaşasın Sol,

Yaşasın Sosyal Demokrasi,

Yaşasın Cumhuriyet,

Yaşasın Cumhuriyet Halk Partisi..

Hepinizi Mustafa Kemal’in devrimci ruhuyla selamlıyorum”dedi.

Haber: Ali Doğru

Foto : Haber Merkezi

Share
340 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

8+2 = ?