CHP İLÇE ÖRGÜTÜNE, KAYA ZİYARETİ - Samandağ Ayna HaberSamandağ Ayna Haber

Şişlide Gece Hayatı

şişli escort

SON DAKİKA

CHP İLÇE ÖRGÜTÜNE, KAYA ZİYARETİ

Bu haber 28 Ekim 2019 - 8:47 'de eklendi ve 308 kez görüntülendi.

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Milletvekili Yıldırım Kaya, Samandağ CHP İlçe Örgütüne bir ziyarette bulundu. Samandağ’ına daha önce de geldiğini ifade eden Vekil Kaya İlçemizi çok sevdiğini dile getirdi.

Ziyaret sırasında Vekil Kaya’nın ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getiren CHP Samandağ İlçe Başkanı Turgay Abacı konuşmasında; “Öncelikle Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Milletvekili Yıldırım Kaya’ya ve katılımınızdan dolayı hepinize teşekkür ediyorum. Bu tür ziyaretlerin olması bizi çok sevindiriyor. Son dönemdeki başarıda Genel Merkezimizin, yürütme kurulu üyelerimizi ve parti meclisi üyelerimizin ciddi anlamda katkısı oldu. Ben bu başarıdan ötürü sayın Yıldırım beyin nezdinde sayın Genel başkanımıza ve diğer herkese çok teşekkür ediyorum.  Tabi önümüzde hepinizin bildiği gibi kongreler süreci var. Bu kongrelerde ben inanıyorum ki hangi arkadaş göreve gelirse gelsin partideki bayrak yarışını sürdürecektir. Bayrağı en iyi taşıyacak arkadaşlar mutlaka gelecektir. Partinin özellikle bu kadar yakın olduğu iktidar yoluna bu arkadaşlar kavga etmeden, partinin ilkelerine, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün bize emanet ettiği Cumhuriyet Halk partisine yakışacak şekilde tavırlarla inşallah bu kongre sürecini atlatacağız. Büyük Kurultayımızı yaptıktan sonra, iktidar hedefine artık daha net bir şekilde ulaşacağız. Biz bu iktidarlığın hem ülkemize hem de partimize çok iyi geleceğini düşünüyoruz. Ben bu duygularla katılım gösterdiğiniz için hepinize çok teşekkür ediyorum” dedi.

CHP Samandağ Kadın Kolları Başkanı Yüksel Berber’de Vekil Kaya’yı selamlayarak başladığı konuşmasında; “Başkan Yardımcım öncelikle hoş geldiniz. Size Hatay’ın problemleri arasında yer alan bir konudan bahsetmek istiyorum. Takdir edersiniz ki Hatay’ın geliri yurtdışından sağlanmakta. Biz kadınlarda yıllarca gurbet hasreti çekerek çocuklarımızı büyütmeye çalıştık. Analarımızın çocuğunun eşi yurtdışında çalışmakta. Yurtdışında çalışan vatandaşlarımız ise sosyal güvencesiz bir şekilde çalışıyor. Maalesef Ak Parti Hükümeti bir genelge yayınlayarak yurtdışı borçlanmayı günlük 1 Ağustos 2019 tarihinde 27 liradan 38 liraya yükseltti. Yurtdışı borçlanma yapan çoğu vatandaşlarımız mağdur durumda. Bu ek bir maliyettir. Bu durum ev ekonomisine ve yaşam tarzına etki etti. Hatay’ın bu kanayan yarasına yardımcı olursanız minnettar kalırım. Tekrar hoş geldiniz” ifadelerine yer verdi.

Cumhuriyet Halk partisi büyük bir örgüt olduğunu ve bu çınarın gölgesi altında herkesin dinlenebileceğini ifade eden Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Milletvekili Yıldırım Kaya; “CHP Samandağ Kadın Kolları Başkanı Yüksel Berber’in ifade ettiği konu Hatay il örgütümüzün en önemli konularından biri olmalı. Hatta bu konuya dair bir çalıştay düzenlenebilir. Yurtdışı problemini yaşayan ailelerle görüşülüp çözüm önerisi sunulabilir. İktidara hazırlanıyoruz ve iktidara hazırlanmak toplumun sorunlarına çözüm üretmekten geçer. Ak Parti seçmenleri için ona oy veren seçmenler ondan en çok zarar gören seçmenler. Ancak bu durumu Ak Parti İl ve İlçe örgütleri gündeme getirmiyor. Bu durumdan zarar gören vatandaşlarda sesini yükseltmiyor. Sorunu tespit ettik. Bu soruna çözüm önerisi getirip sorunu birebir yaşayanlarla temas içerisinde olmamız gerekiyor. Seçimden seçime yurttaşa gitmeyeceğiz. Halkımızın problemlerini çözmek için onların yanında olacağız. Yurtdışı ile ilgili konunun burada gündeme getirilmesi beni mutlu etti. Benim bu binaya ikinci gelişim. Buraya gelişimin amacı gösterdiğiniz başarıyı kutlamak. Samandağ Belediyesi’ni, HBB’yi ve İstanbul’u iki kere kazanmamızda katkılar destekler ve çalışmanızdan dolayı hepinizi kutluyorum. Cumhuriyet Halk partisi büyük bir örgüt. Ulu bir çınar. Ulu Çınar’ın gölgesinde herkes dinlenebilir. Ama bu Ulu Çınar’ın dallarını kırmaya başlarsanız bu Ulu Çınar’ın gölgesi olmaz. Cumhuriyet Halk Partisini bir türlü benimsememiş ama CHP oylarıyla seçilmiş ve bu seçilen arkadaşlar gerçek CHP’lileri eziyor.  Bu durumu yaşayan arkadaşlar bu konuyu bize anlattılar. Çınarın dalı bizim partililerimizi dövmeye başladıysa biz yöneticilere düşen görev biz kendimize geleceğiz. Hiç kimse CHP’den büyük değil, önünde değil. Herkes kendini bilecek. Ben ne oldum değil, ne olacağım diyecek. Bugüne kadar göreve gelen her arkadaşımızın emeklerine sağlık ancak şunu söyleyebilirim ki şuan görev yapan ben veya başka biri örgütümüz varsa başarılı olabiliriz. Bu anlamda kadrolarımızla birlikte iktidar sürecine daha sağlam bir şekilde yürüyeceğiz. Biz 89’da nasıl iktidar olduğumuzu unuttuk. O dönemde çok başarılı belediye başkanlarımız vardı. Ancak siyasi bir hata yaptık. Siyasette halktan koptuk. Bu dönemin belediye başkanları şunu bilecek. Kendisi çok başarılı olabilir örgüt başarılı değilse, genel merkez başarılı değilse sonuç değişmez. Milletvekillerimizin 4’ten, 6’ya yükseltmek istiyorsak bu ancak örgütlerimizin daha fazla çalışarak ve belediye başkanlarımızın daha fazla çalışarak yapabileceği bir durum. Seçmek ve seçilmek kolay asıl zor olan bu durumu elinde tutmak.

Yapılacak İlçe kongresi bizlere iktidarın yolunu açacak. Ben Samandağ’ın politik kavgasının örgütü diri tuttuğunu düşünüyorum. Biz Samandağ’ını duyduğumuzda yeniden irkilmeliyiz” ifadelerine yer verdi.

Haber – Foto: Aslı Sağaltıcı