CHP HATAY MİLLETVEKİLİ TOPAL, CHP'DEKİ GİDİŞATI KONUŞTU… | Samandağ Ayna Haber

Ahmet Kaya

SON DAKİKA

CHP HATAY MİLLETVEKİLİ TOPAL, CHP’DEKİ GİDİŞATI KONUŞTU…

Bu haber 30 Ekim 2017 - 7:17 'de eklendi ve 37 kez görüntülendi.

Cumhuriyet Halk Partisi Hatay Milletvekili Serkan Topal, ilçemiz CHP Yönetimi, Samandağ Belediye’si ve CHP Genel Merkezi’nin yerel yönetimler üzerine politikasını konuştu.

Parti içi meseleler üzerine çok konuşmanın doğru olmadığını beyan eden konuşmasında Vekil Topal, ‘ilçe başkanı, belediye başkanı, milletvekili koordineli çalışmalıdır. Buraya hizmet getirilmesi noktasında el ele vermelidir. Biz bütün partililerimizi seviyoruz ve partimizin iktidara gelmesi noktasında çalışma yapacağız. Değişim diyalektiğin gereğidir. Bunun aksi tabiata aykırıdır, doğaya aykırıdır. Cumhuriyet Halk Partisi iç dinamikleriyle değişimi yapabilecek güce sahiptir ve şunu da özellikle eklemek istiyorum Cumhuriyet Halk Partisi üyeleriyle, metal yorgunluğa yenik düşmeyecek kadar çelik iradeden oluşmaktadır, bu çelik iradeyi Mustafa Kemal geleneğinden almıştır”dedi.

Yerel seçimlerin beş yılda bir yapıldığını hatırlatarak sözlerini sürdüren CHP Milletvekili Topal, “halkımız bir teveccühte bulundu. CHP’ye oy verdi. CHP’den belediye başkanını seçti. CHP’li belediye başkanlarımız olanaklar dahilinde ellerinden geleni yapıyorlar. Eğer halkımız bu hizmetleri uygulanması noktasında yeterli görmüyorsa, beş yıl sonra günü geldiğinde halkımız kararını verecektir. Bütün Türkiye’de belediye başkanları hata yapabilir. Milletvekilleri de hata yapabilir, seçimler dönemin de halkımız en iyi kararı verecektir” dedi.

CHP’nin tekrar aynı adayı göstermesi halinde halkın seçme şansının olmadığı, CHP’yi destekleyenlerin Aday belirlemedeki etkisizliğini sorduğumuz Vekil Topal, “Genel Başkanımız parti tüzüğünde olan ve şuana kadar uygulanmayan delegelerimizin üyeler tarafından seçimi mahalle mahalle sandıklar kurularak gerçekleşmesini sağladı. Bazı mahallelerde haksızlık oldu mu ? Oldu. . Bazı mahallelerde yanlışlar oldu mu ? Oldu.. Bazı mahallelerde tüzük ilan edildi mi ?Edildi. Ama genel manada baktığımızda sandık kuruldu mu? Kuruldu. Bundan sonraki seçimlerin daha adil, daha şeffaf olması noktasında mücadelemiz sürecek. Ben Genel Başkanımıza ileteceğim, Sayın Genel Başkanım bundan sonra belediye başkanlarımızı da, Milletvekillerimizi de seçerken halkımıza gidelim onların tercih ettiği isimler üzerinden seçim yapılsın. Hatta buradan vatandaşlarımıza sesleniyorum. Partimize üye olun oyunuza sahip çıkın. Ne kadar üyemiz olur ise halkın tercihi o noktada şekillenir. Ne kadar çok üye olursa o kadar demokratik bir seçim olur. Yani 60 bin – 70 bin oy alıyorsak bu 60 bin – 70 bin gitsin üye olsun ve söz sahibi olsun. Ben bunu savunuyorum” dedi.

Genel Başkan Kılıçdaroğlu’na geçtiğimiz günlerde İnsiyatifin gerçekleştirdiği ziyarette Genel Başkan Kılıçdaroğlu’nun ilçedeki yönetimle ilgili çok fazla bilgi sahibi olmadığı beyanını ilettiğimiz Vekil Topal, “gazetecilerin ifadelerini özgürce savunmaları gerektiğini savunuyoruz. Basının susturulmaması gerektiğini parti olarak savunuyoruz. Ben eleştiriye açığım ama eleştiri yapıcı eleştiri olmalı. Gazetecinin görevleri arasında sorunları çözme noktasında ön ayak olmasıdır. Kutuplaştırıcı, insanları birbirine düşüren yayından kaçınılmalıdır. İnsanlar hata yapabilir mi? Yapabilir. Siyasetçiler de hata yapabilir. Önemli olan hatayı fark edip düzeltmektir. Sizin özgür bir şekilde her türlü konuyu objektif bir şekilde kaleme almanızla ilgili her türlü konuda sizlerin yanındayız. Sizin destekçiniziz”dedi.

‘Benim siyasette hiçbir beklentim yok’ diyen Vekil Topal, “benim tek beklentim halkın sorunlarını şeffaf bir şekilde hak, hukuk, adalet çerçevesinde çözüme kavuşturmaktır. En önemli ilkelerden biri budur bizim için. Hiçbir zaman rant peşinde koşmadım. Maaşımı bile doğru dürüst alamıyorum. Gerçekten benim tek bir hayalim var; Samandağ’ını dünyanın en iyi ilçelerinden biri yapmak. Bunu yapabiliriz, bunu birlikte yapabiliriz. Bunu ilçe başkanıyla, belediye başkanıyla, gazetecilerle, kanaat önderleriyle, halkla, meclis üyeleri ile birlikte yapabiliriz. El ele verebilirsek yapabiliriz. Biz bize verilen görevi layıkıyla yerine getirdiğimizi düşünüyoruz. Halkımız bize güvensin. Öğretmenler açığa alındığı zaman, Çevre Yolunun yapılmasında, Karaçay Barajının tamamlanmasında, Şeyh Yusuf Yılmaz’ yapılan saldırıda birinci dakikada basın açıklaması yapan, Bu işin aydınlanmasında sürekli temaslarda bulunan olayı İçişleri Bakanına taşıyan, Yurtdışında hapse giren vatandaşlar için Arabistan’a giden büyükşehirden beton asfalt, parke taşı getirilmesi noktasında Serkan Topal vardı. Bu alanlarda bizi görmeyerek Serkan Topal nerede diyenlerin ya gözleri kör ya da bir yerlere gelmek için Serkan Topal’ı basamak görüyorlar. Çıksınlar Serkan Topal gibi çalışsınlar halkımız takdir etsin, onları bir yerlere getirsin, olay b kadar basit. Biz şov yapmıyoruz, biz sorun çözüyoruz ”dedi.

Haber-Foto: Ümit Sağaltıcı

afdah.info

voir films