CHP, BÜYÜK ÇARŞI YÜRÜYÜŞÜNÜ GERÇEKLEŞTİRDİ - Samandağ Ayna HaberSamandağ Ayna Haber

Şişlide Gece Hayatı

şişli escort

SON DAKİKA

CHP, BÜYÜK ÇARŞI YÜRÜYÜŞÜNÜ GERÇEKLEŞTİRDİ

Bu haber 29 Mart 2019 - 9:16 'de eklendi ve 222 kez görüntülendi.


Cumhuriyet Halk Partisi Samandağ İlçe örgütünün düzenlediği CHP Samandağ İlçe Parti Binası önünde başlayan ve Abdullah Cömert Alanında son bulan büyük çarşı yürüyüşü halaylarla son buldu.

CHP Samandağ İlçe Başkanı Avukat Turgay Abacı yanı sıra CHP Hatay Milletvekili Serkan Topal’ın da hatlım gösterdiği yürüyüşe Meclis üyeleri de eşlik etti. CHP ilçe binası önünde başlayan kitlesel yürüyüşün güzergahı Asmar önünden Sivas Şehitleri Caddesine çıkış, Belediye Binası önünden devamla Tarsuslu Market, Özel Deniz Hastanesi, Eski İstanbul Ekmek Fabrikası yolundan Halk Bankası önünden geçerek Abdullah Cömert alanında son buldu.

Yürüyüş boyunca katılımcılar ‘Mustafa Kemal’in askerleriyiz, İşte Halk İşte CHP, Başkan Eryılmaz, En büyük başkan bizim başkan, Lütfü Başkan duy sesimizi’ şiarları attılar. 

Alanda toplanan kitleye burada hitap eden CHP Samandağ Belediye Başkan Adayı Refik Eryılmaz, “bize büyük bir heyecan verdiniz, bize büyün bir destek verdiniz hepiniz hoş geldiniz. Bu enerji ve heyecanla inşallah 31 Martta seçilirsem inşallah omuz omuza bu memlekete hep beraber hizmet ederiz. İnşallah kısmetimiz olur. Bu zamana kadar Refik Eryılmaz’ı yalnız bırakmayan kimseyi unutmayacağız.

Bizim tek bir amacımız var ülkemize, vatanımıza, bayrağımıza, Samandağı’mıza hizmet etmektir. Birinci önceliğimiz memleketimizde huzur birlik ve beraberliğin devamını sağlamaktır. Bu bizim en önemli görevimiz olacaktır. Kimseyi ötekileştirmeden kimseyi dışlamadan tamamen kucaklayıcı bir anlayışla kardeşlik ve barış ortamında bu memleketin sorunlarına çözüm üreteceğiz. Buna çocuklarımızın ihtiyacı var. Memleketimizin ihtiyacı var. Bizi zor bir görev bekliyor. Halkımızın vereceği her karara saygımız var. Ne karar verirlerse versinler başımızın üzerinde yerleri var.

Biz yine de bu memleketin bir işçisi bir emekçisi olarak hizmet etmeye sizin yanınızda olmaya sorunlarınıza duyarlı olmaya devam edeceğiz. Ben sizden sandığa gitmenizi rica ediyorum. Vereceğiniz tercihe tabiki saygı duyuyoruz. Ama ben sizden oy istiyorum. Sadece kendime değil büyükşehir’e de oy istiyorum. İnşallah hep beraber büyükşehir belediye başkanımızla el ele kol kola sorunlara çözüm üretmeye çalışacağız. Büyükşehirde şuanda durum çok iyi görünüyor. İnşallah 31 Mart gecesi önce Samandağı’nda sonra köprübaşında bu başarılarımızı kutlayacağız. Sevgili dostlar sevgili hemşerilerim biz bu memleketin sorunlarını çok iyi biliyoruz.

Daha önceki siyasi tecrübelerimizi, siyasi deneyimlerimizi, daha önceki siyasi bağlantılarımızı, hukuk bilgimizi tecrübelerimizi bu halkın emrine sunmak için bu yola çıktık. Biz ismimizi tarihe yazdırmak üzere yola koyulduk. Bizim bir rant hesabımız yoktur, hiçbir zaman olmadı bundan sonra da olmayacak. Cumartesi günü saat 17.00’da 75. Yıl parkının hemen bitişiğinde bizim final mitingimiz olacak. Lütfü başkan da gelecek. Sizden bizi o gün yalnız bırakmamanızı istiyorum, bu güne kadar bırakmadığınız gibi. 2 gün bizi daha idare edeceksiniz. Seçim günü gidip oyunuzu kullanacaksınız. Ondan sonrada biz sizin5 yıl hizmetinizde olacağız.

Bugün 19.30’da Yeni Mahallede mitingimiz var Lütfü Başkan da katılacak. Hepinizi bekliyoruz. Allah yicğel nikfikin’ dedi.  

Samandağ CHP İlçe Başkanı Turgay Abacı da halka hitap ederek ‘Samandağ Belediyesi hepinize hayırlı uğurlu olsun. Bugün 19.30 da Lütfü Başkan Yeni Mahalle Mitinginde olacak yalnız çok zamanı olmadığı için tam saatinde orada olalım. Yer Süleyman Baytar evinin az ilerisi. Erken gelmek isteyen arkadaşlar 17.00 itibari ile orada olabilir sürprizimiz de var. Ondan sonra Cumartesi günü 17.00 da artık final mitingimiz var hepinizi 75. Yıl parkına bekliyoruz” dedi.

CHP Hatay Milletvekili Serkan Topal, “ne diyor Sayın Erdoğan, ben 6 barajı ben yaptım. Nereye yapmış Hatay’a yapmış. Yarseli barajı 95 te bitmiş haberi yok. Neyse şimdi önüne kağıt yerleştiriyorlar danışmanları her kimlerse. Hani Hatay’da uçaktan iniyor ya orası onların yanlış projelerinden dolayı taşmış Amil Gölünü görüyor ya deniz olmuş orası deniz orayı baraj zannediyor. Şimdi ben de diyorum Sayın Erdoğan, yahu senin coğrafya bilgin de azmış. Tabi bu da normal nasıl normal zaten onun diploması da yok! Bekle bekle az kaldı. Uğraşıyor ya Hatay’la sabah kalkıyor İstanbul, öğlen Ankara, akşam Hatay vallahi de bisayıt allah vil hıdır 3 ünü de alamayacak. Refik Bey de, Lütfü başkan da size emanet. Bu defa balkon konuşmalarını Mustafa Kemal’i sevenler yapacaklar” dedi.  

Yürüyüş sonrası CHP Samandağ Belediye Başkan adayı Eryılmaz, Belediye Meclis Üyesi Adayları ve halk birlikte halay çekti. 

Haber: Ümit Dadük Sağaltıcı – Foto: Aslı Sağaltıcı