ÜST REKLAM

logo

reklam
09 Haziran 2017

ÇEVRESEL DEFİLE, DUYGULANDIRDI

 

 

Turgut Reis Anaokulu Çevre haftası kapsamında geri dönüşüm malzemelerinden tasarlayıp hazırladıkları eşyalar, araç gereçlerle defile düzenledi.

Okul bahçesinde düzenlenen etkinlikte Samandağ Belediyesi Çevre Koruma Kontrol Müdürlüğü tarafından fidan dağıtımı yapıldı. Öğrencilere doğa bilinci aşılamak adına çevre dostu tohumlu kalem ve geri dönüşümden elden edilen tükenmez kalem hediye edildi.

etkinlik ile ilgili Öğretmen Nazire Temimi,  “Velilerimizin ve öğrencilerimizin işbirliği ve Samandağ Belediyesi’nin katkılarıyla çok anlamlı bir etkinlik gerçekleştiğini düşünüyoruz. Çocuklara çevre bilincinin daha küçük yaşlardan itibaren aşılanması, çevre koruma ve geri dönüşüm konusunda gelecek nesillerin daha bilinçli hareket etmesini sağlayacaktır. “Geri dönüşümle geleceğimizi kurtaralım” çevremizi koruyalım “diyoruz.”Çevremiz yaşama şeklimizin ifadesidir “ sözü ilçe olarak çevre temizliği konusunda daha bilinçli, duyarlı hareket etmemiz gerektiğine işaret ediyor. Öğretmen ve öğrenciler birlikte geri dönüşüm malzemelerinden tasarlayıp hazırladığımız eşyaları, araç gereçleri defileyle sergiledik. Bu etkinlikte emeği geçen öğretmenlerimize, velilerimize ve öğrencilerimize katkılarıyla bizlere destek olan belediye başkanımız Sn. Mithat Nehir’e, Çevre Koruma Kontrol Müdürü Suat Berbere bir kez daha teşekkür etmek istiyorum”dedi.

Çevre Koruma ve Kontrol Müdürü Suat Berber, “Çevreye karşı duyarlı davranarak geri dönüşüme ilgi çekmek maksadıyla geri dönüşüm defilesi yapıldı. Samandağ Belediyesi olarak bu etkinliğe katkı sunduk. Samandağ Belediye Başkanı sn. Mithat Nehir’in çevreye, doğaya saygılı insan yaşamı odaklı belediyecilik anlayışı çerçevesinde okullarımızla işbirliği yaparak çevre bilincinin aşılanması için çalışmalar gerçekleştiriyoruz. Bu anlamlı etkinliği düzenleyen Turgut Reis Anaokulu’na teşekkür ediyoruz.”dedi

Haber Foto :Ali Doğru

 

 

Share
545 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

9+2 = ?