ÜST REKLAM

logo

reklam
06 Mayıs 2017

ÇEVRE YOLUNUN, 22 KM’NİN 7 KM’Sİ TAMAM

 

Şubat ayının başında inşaatına başlanan 22 kilometrelik Samandağ-Antakya çevre yolunun 7 kilometrelik Sutaşı – Çevlik etabının yapımı tüm hızıyla devam ediyor.

Samandağ Kaymakamı Cahit Çelik ile Samandağ Belediye Başkanı Mithat Nehir’in büyük çabaları sonrası faaliyetine başlanan Samandağ çevre yolunda toplam 30 yeni menfezin 22 tanesinin yapımının tamamlandığı belirtildi.

Devam eden çalışmalarla ilgili bilgi veren Ünitek Firma Sahibi İnşaat Mühendisi Necdet Telsaç, şunları söyledi: “Şu anda ekipmanlarımız, altyapı olarak önce menfezleri yapıp ardından taş dolgu işlemlerini sürdürüyor. 7 Kilometrelik Sutaşı-Çevlik etabının 6 kilometresinin altyapı işlemleri tamamlandı. Kalan 1 kilometrelik bölümde sit alanı bulunduğundan, bu konudaki resmi işlemlerin bitirilmesini bekliyoruz. Ayrıca okul güzergahlarının olduğu bölümleri de okulların tatil edilmesinden sonra tamamlayacağız. Sutaşı-Çevlik etabının stabilize işlemlerini Temmuz ayında bitirmeyi hedefliyoruz. Ayrıca, Samandağ-Antakya yolu Karaçay köprüleri arasındaki mesafede çalışmalar başladı. Bu çalışmalarımız Ekim ayında bitecek.”

Telsaç, çalışmalar sırasında kurum veya vatandaşlardan kaynaklı herhangi bir problemin olup olmadığı ile ilgili sorduğumuz soruya ise şu şekilde cevap verdi: “Çalışmalara başladığımız günden beri şu ana kadar vatandaşlardan kaynaklı ciddi bir sorunumuz olmadı. Bu konuda Samandağ halkına duyarlılığından dolayı teşekkür ediyorum. Ayrıca İlçe Kaymakamlığı ve Samandağ Belediyesi ile bu konuda koordineli bir şekilde çalışıyoruz. Çalışmaların planlanan tarihte bitirilmesi için firma olarak tüm olanaklarımızı en iyi şekilde kullanmaya büyük çaba harcıyoruz.”

Çevre yolu ihalesinin yapılması ve yapımının hızlanmasında, başta İlçe Kaymakamı Cahit Çelik, Hatay eski Valisi Ercan Topaca ve Belediye Başkanı Mithat Nehir’in yoğun çabaları olduğu biliniyor. İlçe Kaymakamı Cahit Cahit Çelik’in, çevre yoluyla birlikte Çevlik-Arsuz yolunun yapılması konusundaki girişim ve çabalarının da kamuoyu tarafından takdir gördüğü ve bu konuda olumlu sonuç beklentisine girildiği kaydedildi.

Haber: Ali Doğru Foto: Haber Merkezi

Share
777 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

9+1 = ?