logo

reklam

Çevre Yolu Mahalleden Geçince Tarlalara Ulaşım Zorlaştı VATANDAŞ DERDİNİ ANLATTI

 

İlçemizde, Mağaracık’ta mahallenin ortasından geçen çevre yolu nedeniyle tarım arazilerine ulaşmakta güçlük çeken vatandaşlar, belediye yetkililerine sitem etti.

Mağaracık Mahallesi sakinleri, çevre yolunun mahalleden geçmesi nedeniyle tarım arazilerine ulaşmakta zorluk çektiklerini belirterek Samandağ Belediyesi ve Karayolları Müdürlüğü yetkilileriyle toplantı yapmak istedi. Mahalle Muhtarı Saim Arslan’ında Mahalleliyi yalnız bırakmadığı toplantıya, mahalle halkı yoğun katılım gösterdi.

Çevre Yolunun mahalleyi tam ortadan böldüğü için yolun karşı tarafında kalan kısımlara ulaşımın sağlanmasına yönelik alt geçit veya üst geçit gibi alternatif yolların yapılmasını talep eden Vatandaşların, tarım arazilerine giderken çok daha uzun yol kat etmek zorunda kalmadan, kavşağa kadar gidip dönmemeleri, mağduriyet yaşamadan daha kısa yollardan alternatif yollar ile ulaşımlarının sağlanması için talepler dile getirildi. Belediye yetkilileri ise alternatif çözümlerle problemi çözeceklerini dile getirdi.

Toplantıya, Samandağ Belediyesini temsilen Fen İşleri Müdürü Mehmet Ali Bulut katıldı.

Haber- Foto : Hasan Dadük

Share
294 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

9+1 = ?