“ÇEVRE TEMİZLİĞİ BİLİNCİNİN OLUŞMASINI İSTİYORUZ” « Samandağ Ayna Haber

Kardeşim 1 tane 5 tane eklesen neyse sitenin anasını sikmeyin bu kadar aç gözlü olmayın 5 tane koy 4 tane koy kaldıran namerttir.

Şişlide Gece Hayatı

SON DAKİKA

“ÇEVRE TEMİZLİĞİ BİLİNCİNİN OLUŞMASINI İSTİYORUZ”

Bu haber 10 Haziran 2022 - 9:48 'de eklendi ve 177 kez görüntülendi.

Dünya Çevre Haftası Kapsamında Çevlik Balıkçı Barınağı’nda Dip Temizliği Yapıldı

Hatay Büyükşehir Belediyesi, Dünya Çevre Haftası kapsamında gerçekleştirdiği etkinliklerini İlçemizde bulunan Çevlik Balıkçı Barınağı’nda dip temizliği yaparak noktaladı. Ekiplerin gerçekleştirdiği temizliğe Samandağ Ulubatlı Hasan Ortaokulu ve Mağaracık Anaokulu öğrencileri de eşlik etti.

Deniz kirliliği için farkındalık yaratılması, sürdürülebilir çevre temizliği bilincinin oluşması ve yaygınlaşması için yapılan temizlikte Büyükşehir ekiplerine İskenderun Teknik Üniversitesi öğrencileri, Keldağ Dalış Merkezi üyeleri ile çevre gönüllüleri destek verdi.

Ekipler, yaptığı dip temizliğinde denizden plastik, metal, cam gibi atıklar çıkardı.

Temizlik sırasında Samandağ Ulubatlı Hasan Ortaokulu ve Mağaracık Anaokulu öğrencilerine toplanan atıklar hakkında bilgi verildi. Öğrencilere, denizlere atılan atıkların canlılara verdiği zararlardan bahsedildi.

HBB Deniz ve Kıyı Yönetimi Şube Müdürü Seycan Mübarek Şahutoğlu, bir hafta boyunca yaptıkları çalışmalardan bahsetti.

Şahutoğlu; “Denizlerde Oluşan Kirliliğin Boyutunu Gözler Önüne Serdik”

Amaçlarının farkındalık yaratmak ve bilinç aşılamak olduğunu belirten Şahutoğlu, “Kıyılarımızda 80 personel ile temizlik çalışmalarımızı yürütüyoruz. Yaptığımız çalışmalarda denizlerde oluşan kirliliğin boyutunu gözler önüne serdik. Öğrencilerimizin burada olması ve temizliğe katılması bugünü daha da değerli kıldı” ifadelerini kullandı.

Denizin içinden plastik, metal, cam gibi eşyalar çıkaran ekipler farkındalık yaratmak amacıyla tüm vatandaşları çevreyi korumaya, temiz ve düzenli tutmaya davet ettiklerini söyledi.

Temizlik sonrası öğrencilere Geleceğimi Koru yazılı tişört hediye edildi.

Haber- Foto: Ümit Dadük Sağaltıcı