ÜST REKLAM

logo

reklam

ÇEVLİK’TE HIZLI VE HEYECAN VEREN  DEĞİŞİM

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Çevlik karakolunda 6 ay önce göreve başlayan Çevlik Jandarma Karakol Komutanı Vedat ERİKLİ,  göreve başladığı kısa süre içerisinde yaptığı sosyal faaliyetlerle adından sıkça söz ettiriyor.

Ekin görev anlayışıyla yapılan faaliyetlerin diğer kamu kurumları ve vatandaşlarca takdirle karşılandığını gözlemlediğimiz Komutan ERİKLİ ile çalışmaları üzerine görüştük. Özverili ve disiplinli çalışmasıyla farkındalık yaratan Jandarma Karakol Komutanı, Çevliğin hemen girişinde bulunan nizamiye giriş kapısının yerini değiştirerek daha güvenli ve kontrollü bir alana aldırarak trafiği rahatlattı.

Karakolun çevresinde bulunan beton duvarı taş örme ile işleterek göze güzel görünmesini sağlayan Jandarma Karakol Komutanı,  giriş kapısına Jandarma nizamiye kemerini yaptırdı. Jandarma Karakol Komutanının, yaptığı çalışmalar sırasıyla şöyle;

Karakolun ön tarafında bulunan asfalt ana caddeye kasis ve ışıklı yol kontrol levhaları konuldu

Trafiğin daha güvenli bir şekilde akması sağlandı,

Vatandaşların güvenliği için değişik zamanlarda yapılan yol kontrollerinin trafiği aksatmadan sağlanabilmesi için karakolun karşısında bulunan boş olan alan hafriyatla kapatıldı, kullanılmayan boş alan yol arama noktası olarak kullanılmaya başlandı. Böylece vatandaş bekletilmeden yol kontrolleri sağlandı

Alanın palmiye ve İsrail sarmaşığıyla ağaçlandırıldı

Yapılan bu faaliyetlerle Çevlik’te daha güzel bir görüntü sağlandı.

Jandarma Karakol Komutanı, ‘Çevlik karakolunda Kızılay ile beraber yapılan kan bağış kampanyası-  Çevlik karakolu tarafından Orman İşletme Müdürlüğüyle ağaçlandırma ve bilinçlendirme faaliyetinde 3000 adet gelir getirici ağacın vatandaşlara dağıtımı-  Karakola 280 adet yetişkin büyük ağaç dikimi- öğrencilere orman ürünleri, su ürünleri ve tarım ürünleri tarafından seminer verilmesi – çocuklara balıkları sevdirmek için balık ekmek yedirme etkinliği – 29 Ekim Cumhuriyet bayramında öğrencilerin Çevlik karakolu Titus Tüneli Kaya Mezarlığı ve liman gezdirilerek Jandarmanın görevlileri ve hizmetliler hakkında öğrencilerin bilinçlendirilmesi ve bu tür sosyal faaliyetlerin kamu kurumları ile vatandaşlar arasında sıcak ilişkilerin sağlanması, iletişim ve diyalogların kurulmasının sağlanması’ faaliyetlerde bulunmuştur.

Haber-foto:Ümit sağaltıcı

 

 

Share
956 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+10 = ?