ÇEVLİK-ARSUZ YOLU YİNE ÇEVRİM DIŞI « Samandağ Ayna Haber

Kardeşim 1 tane 5 tane eklesen neyse sitenin anasını sikmeyin bu kadar aç gözlü olmayın 5 tane koy 4 tane koy kaldıran namerttir.

Şişlide Gece Hayatı

SON DAKİKA

ÇEVLİK-ARSUZ YOLU YİNE ÇEVRİM DIŞI

Bu haber 21 Aralık 2021 - 16:45 'de eklendi ve 314 kez görüntülendi.

Çevlik ile Arsuz-kale arası yol, dağın yamacından düşen büyük kaya parçaları nedeniyle trafiğe kapandı.  Yaklaşık 4 gündür kesilmeyen yağışların etkisiyle trafiğe kapanan yol için aylar önce uyarılar yapılmıştı ancak İstinat duvarı olmasına rağmen kayalar yola kadar savrulması vatandaşları korkuttu.

Çevre Koruma ve Turizm Derneği Başkanı Jeoloji Mühendisi Mişel Atik konu üzerine daha önce gazetemize yaptığı açıklamasını uyarısını şu şekilde yapmıştı.

Başkan Atik; “Çok ciddi bir emek ve masraf sonrası yapılmış yol üzerinde aksaklıklar mevcut. Şunda bile taşlar dökülüyor. Büyük yağışlarda daha fazla ve büyük taşlar düşebilir. Bu anlamda vatandaşlar için risk oluşturmakta. Belirli bir yere çelik ağ koyulmuş ama yetersiz.  Bu yolda oluşabilecek zararları ilerde göreceğiz.” İfadelerine yer verdi.

Çevre Koruma ve Turizm Derneği Başkanı Jeoloji Mühendisi Mişel Atik’in uyarısının ardından Çevlik ile Arsuz-kale arası yolda böyle bir manzarayla karşılaşan vatandaşlar; “Yağmur sonrası Çevlik Arsuz yolunda yola dev kaya parçaları düştü. Yol trafiğe kapandı. İstinat duvarı olmasına rağmen kayalar yola kadar savruldu. Yapılan bu istinat duvarının hiçbir bostancı escort şekilde yola düşen kayaları engellemediğini hepimiz bir kez daha gördük.  Yalnız bizi şaşırtan nokta bu yol ile lgili daha önce defalarca uyarıların yapılmış olması. Çevre Koruma Başkanımız Mişel Atik bu konuda, şiddetli bir yağışın ardından yukarıdan düşen taşları sıradan bir duvarın veya korumanın tutmayacağını ifade etmişti. Karşılaştığımız manzara uyarıların dikkate alınmadığını alalen ortaya koymakta. Aşırı yağışlardan dolayı kimse dışarı çıkmadı bu belki de can kaybı yaşanmamasında bizin bir şansımızdı ancak bu durumun tekrar yaşanmayacağı ve can kaybının olmayacağı noktasında kimse garanti veremez. Alınan önlemler çok yetersiz. Yetkililere sesleniyoruz, lütfen bu konuyu ciddiye alsınlar. Kafamıza taşlar yağsın istemiyoruz.” İfadelerine yer verdiler.

Haber- Foto: Aslı Sağaltıcı