logo

reklam

ÇELİK KASA HIRSIZLARINA SUÇÜSTÜ

İlimizde son günlerde iş yerlerindeki çelik para kasalarını açıp soyan hırsızlık şebekesine yönelik operasyonda,  6 kişi suçüstü yakalandı.

Hatay Emniyet müdürlüğüne bağlı Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri, Yeni Sanayi Sitesi ve Büyükdalyan Mahallelerindeki iş yerlerinde bulunan para kasalarını açarak içindeki paraları çalan hırsızları yakalamak için harekete geçti.

İş yerlerinin güvenlik kamerası görüntülerini inceleyen ekipler, şüphelilerin bere, kar maskesi ve eldiven kullanarak kendilerini kamufle ettikleri, iş yerlerinin kapılarını kırarak girdikleri, çelik para kasalarını zorlama şeklinde açarak değerli tüm malzemeleri çaldıkları, kamera kayıt cihazlarını söküp götürdükleri, güvenlik görevlilerinin fark etmesi durumunda ise onların el ve ayaklarını bağlayarak ve kafalarına çuval geçirerek etkisiz hale getirdiklerini ortaya çıkarttı.

Hayat Emniyet müdürlüğüne bağlı Asayiş Şube Müdürlüğü Ekiplerinin çalışmaları ile takibe alınan hırsızlar, daha önce 2 ayrı işyerinden 3 farklı çelik kasayı açarken, son iş yerinde ise 3 farklı kasayı aynı yöntemle açtıkları belirlendi.  Zanlıların tekrar hırsızlık yapabileceği değerlendirilerek yakın bölgede tedbir alan ekipler, zanlılara yönelik yapılan operasyonda 3 ayrı işyerinden çelik kasa hırsızlığının faili 6 hırsızlık zanlısını 2 araç içerisinde çalıntı 200 bin TL değerindeki döviz ve Türk Lirası ile kıskıvrak yakalandı. Araçlarda yapılan aramada kasa açmada kullanılan 2 takım malzeme ve suça karışan 5 ayrı araca el konuldu. Emniyetteki işlemleri tamamlanan 6 şüpheli adliyeye sevk edildi.

Haber Merkezi

Share
315 Kez Görüntülendi.
                                                                                                                                                    
#

SENDE YORUM YAZ

9+6 = ?