ÜST REKLAM

logo

reklam
27 Aralık 2016

ÇELİK: BU YOLUN BİR AN ÖNCE BİTMESİNİ İSTİYORUM!

dsc_0023

İlçemizin kanayan yaralarından biti olan trafiği rahatlatmak adına yapılması planlanan çevre yolu yapımına başlanıyor.

40 yıldır bu yolun yapılması için uğraş verildiğini belirten ilçe kaymakamı Dr.Cahit Çelik, Sutaşı-Çevlik arasında yapılacak olan bu yolun bitiminin 1 saat bile gecikmesine tahammülünün olmadığını, zorluk yaratacak olan vatandaşlara müdahale edileceğini belirtti.

Dün, makamında mahalle muhtarları ile basına bilgi vermek amacıyla mini bir toplantı düzenleyen ilçe kaymakamı Dr.Çelik, ”eski valimiz sayın Ercan Topaca ile bu yolun yapımı için çok çaba sarfettik. Bu yolun yapımına başlıyoruz; bir saat bile gecikmesine tahammülümüz yok. Çevre yolu güzergahında kamulaştırılan arazilerin, mandalina bahçelerinin, ağaçların bile parası 1 yıl önce ödenmiş durumda. Bu noktada kimsenin itiraz etme hakkı yok, Samandağ halkı bu hususta bize yardımcı olsun ki ilçemizin en büyük sıkıntılarından biri olan trafik sorununu hep birlikte çözelim” ifadelerini kullandı.

Çevre yolu ihalesini alarak yol yapımını üstlenen UNİTEK firması yetkilisi Necdet Telsaç da toplantıda hazır bulundu.

Telsaç, ilk etapta 26 araç ve 250 civarındaki personel sayısı ile çalışmaya başlayacaklarını, yol yapımına iki kanattan başlayarak yolu birleştireceklerini belirtti. Şantiye şefi Necdet Telsaç, yaptığı açıklamada ”çevre yolunun iki ucunda araçlarımız hazır bekliyor. Amacımız iki taraftan çalışma yapıp yolu en kısa sürede bitirmek” ifadelerine yer verdi.

Nehir: Konu başka zemine çekilmek isteniyorsa, başka zeminlerimiz hazır!

İlçe Kaymakamı Dr.Cahit Çelik’in ev sahipliği yaptığı toplantıya katılan bir diğer isim ise Samandağ Belediye Başkanı Mithat Nehir oldu. Nehir, sözkonusu yolun yapımı ile ilgili ”biz kırıp dökmeden , kimse ile kavga etmeden bu işi halletmek istiyoruz. Durumu başka zemine çekmek isteyenler varsa eğere başka zeminler de hazır” ifadelerini kullanarak zorluk yaratacak vatandaşlara müsamaha etmeyeceklerini belirtti.

Share
794 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

7+6 = ?