ÜST REKLAM

logo

reklam
29 Mayıs 2017

“ÇARŞI MERKEZİ DARALACAK!”

Samandağ Ziraat Odası Başkanı Selim KAMACI, ilçemizde yapımı planlanan AVM ile ilgili açıklamada bulundu. Hafta sonunda yaptığı açıklamada Kamacı, “gelin canlar bir olalım HORTUMCULARIN tuzağına düşmeyelim” çağrısı yaptı.

Samandağ Ziraat Odası Başkanı Selim KAMACI, açıklamasının devamında, “Samandağ Belediye yönetimi daha öncelerinde olduğu gibi bugünlerde de eski vergi dairesi yeri üzerinden esnafımızın cebindeki parayı hortumlamak için çabalar harcamakta entrikalar düzenlemekte spekülasyon yapmaktadır.

Bunu yaparken de İlçemizin geleceğini karartmakta nefesimizi havamızı güneşimizin yansımasını engellemeyi de ihmal etmemektedir.

Değerli Samandağ halkı etkiye tepki diye bir kural vardır.Bir maddeyi ne kadar sıkıştırırsanız o kadar tepki verir.

Bir gazı ne kadar sıkıştırırsanız o kadar tepki ile patlama gerçekleştirilir.

Bir kediyi bir köpeği sıkıştırın size zarar verir.

Dolayısı ile bir yerleşim alanını bir yaşam alanını binalar ile sıkıştırdığınızda değerini ve önemini o kadar yitirecektir.

Dünyanın gelişmiş Ülkelerine gittiğinizde her şehri güzelleştiren şehir merkezi olarak adlandırılan bir alana mutlaka rastlarsınız o alanın olduğu yer şehrin merkezi olarak adlandırılır ve o şekilde kullanılır. O şehri gezen herkes şehrin meydanını merkezini mutlaka görmek ister. O meydan orada yaşayan halkın ikinci adresidir. Buluşma yeridir, bayram yeridir, toplanma yeridir, mesire yeridir, miting yeridir, nefes alma yeridir, konser yeridir, depremden korunma yeridir vs.

İlçemize baktığımızda bugüne kadar insanların yaşamlarını kolaylaştıracak yaşam kalitesini arttıracak hiçbir gelişme kaydedilmediğini görürsünüz.

Bu yetmezmiş gibi şehir merkezimizi bina stokları ile sıkıştırıp durmaktadırlar.

Müteahitler habire bina yapıp durmaktadırlar.

Belediye Bunlar yetmez binaya devam diyerek şehrimizin kötüde olsa merkezi konumda olan alanını yok etmek üzere yoğun çaba harcamaktadır.

Bahaneleri esnaf ve esnafın hakkı. Esas amaçları ise her yönden gelecek PARA, PARA, PARA ne karınları doymakta ne de gözleri doymakta

Değerli Samandağ Halkı bilhusus eski vergi dairesi ve balıkçıların olduğu esnaf arkadaşlarım Samandağ belediyesi daha önce size sattığı yeni çarşıdaki dükkanlar da olduğu gibi size bir tuzak kurmaktadır.

Zira; mütaahitliğini yapmak istedikleri sizlerin ortağı olduğunuz dükkanlarınızı büyütme karşılığında m2 fiyatını yükseltmek ve üzerinize yıkmak için yandaşlarını etrafa dağıtarak ve size göndererek biz belediyeden m2 sini 5000 ile 8000 $ arası fiyata aldık sizde kaçırmayın aman alın yoksa dükkanınız elden gider, dükkanınızın alanı küçük ise işe yaramaz aman büyütün satın alın yönünde spekülasyon yaptırmaktadırlar.

Siz, daha önce Belediye’nin yaptığı bu tür spekülasyonlara kanarak şu an içinde olduğunuz yeni çarşıdaki dükkanınızı satın aldığınız meblağa bugün satabilir misiniz oraya taşınmaktan memnun musunuz?

Belediye’nin görevi esnafı halkı kandırarak cebindeki parayı hortumlamak mıdır?

Mithat NEHİR ve yakınları yatırımlarını Antakya, Adana, Mersin ve diğer Büyükşehirlerde yapmaktadır.

Değerli esnaf arkadaşlarımız ortağı bulunduğunuz eski çarşı Belediye’nin istediği gibi imar edilirse ne olur hiç düşündünüz mü?

Çarşı merkezi alanı daralacağı ve binalar ile sıkışacağı için merkez olmaktan çıkacaktır.

Çevre yolunun bitmesi ile beraber merkez yeni yerlere kaymaya başlayacak iş yerleri çevre yoluna kaymaya başlayacak. Akabinde sizlere yüksek meblağa mal olan dükkanlarınız ile o çevrede bulunan dükkanların fiyatı düşecektir. Hatta kira getirileri de düşecektir.

Ayrıca sizin eski dükkanlarınız daha önce balıkçı çarşısı olduğu için balıkçılık mesleğini icra edenler için değerli idi o yönde talep ediliyordu bu gün o dükkanınızı kimlere ve kaç liraya kiraya verebileceksiniz ki üstüne çok yüksek para ödeyeceksiniz.

Çevre yolunun faaliyete girmesi ile birlikte çevre yolu üzerinde oto parkı olan AVM’ler yapıldığında sizce halk nereyi tercih edecek sıkışmış sıkıştırılmış çarşıdaki AVM mi yoksa geniş ferah oto parkı olan yeşil parkı olan AVM mi hiç düşündünüz mü?

Bunun en bariz örneğini yaşamaktasınız şu an içinde olduğunuz AVM’nin katları bomboş değil midir? Yeni düşünülen AVM’nin de bomboş olacağından şüpheniz olmasın

Gelin canlar bu tuzağa düşmeyin mevcut hissenizi makul değerde Belediye’ye siz satın veya makul olabilecek bir takas üzerine kafa yoralım daha da ötesi sizlerin mağduriyet yaşamayacağınız her daim gelir elde edebileceğiniz çevre yolu üzerine kurulabilecek modern otoparkı olan yeşil alanı olan bir AVM de ortak etsinler. Veya aynı şekilde hisseniz karşılığında alt katlarda yapılacak olan otopark ve diğer işletmelerden kar payı versinler.

Düzenli ve garantili bir geliriniz olsun

Bir başka alternatif şu an Belediye binasının olduğu yeri değerlendirip sizlere sunsunlar.

Gelin canlar hem siz zarar görmeyin hem de Samandağ halkına ve çocuklarına ölümsüz bir hediye bırakın her daim sizleri rahmet ve güzellikle ansınlar.

Gelin canlar bir olalım HORTUMCULARIN tuzağına düşmeyelim” dedi.

 

 

Share
630 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

8+2 = ?