ÇAPAR, 4. DÜNYA ŞAMPİYONLUĞU'NA HAZIRLANIYOR | Samandağ Ayna Haber

Ahmet Kaya

SON DAKİKA

ÇAPAR, 4. DÜNYA ŞAMPİYONLUĞU’NA HAZIRLANIYOR

Bu haber 28 Haziran 2019 - 10:13 'de eklendi ve 109 kez görüntülendi.

Ülkemizde Boks, Kickboks ve Muay- Thai 3 farklı dalda 7 şampiyonluğu ve 3 Dünya şampiyonu olan İrem Çapar’ın yetiştiği Aslanyürek Spor Kulübünü ziyaret ederek kurum yöneticilerinden Cemal Dağlıoğlu’nun eşi Zehra Dağlıoğlu ve eğitimcilerinin öğrencilerle iletişimini yerinde inceledik. Elde ettiği başarılar ile Türkiye’nin ve İlimizin gurur kaynağı Dünya Şampiyonu Sporcu İrem Çapar ve hocası Cemal Dağlıoğlu’nun, 25 Haziran – 5 Temmuz tarihleri arasında Milli takım kampına katıldığını ifade eden eğitimci Zehra Dağlıoğlu bize İrem’in elde ettiği başarılar ve genel anlamda çalışmalarıyla ilgili bilgiler verdi.

Dağlıoğlu; “Sporcumuz İrem ve Cemal Dağlıoğlu, 25 Haziran–8 Temmuz tarihleri arasında Adana’da gerçekleştirilen Muay Thai milli takım kampına katıldılar. Milli Takım kampından sonra İrem 18 Temmuz- 25 Temmuz tarihleri arasında Tayland’ın Boken Hang kentinde gerçekleştirilecek olan A Klas Dünya Şampiyonası 57 kiloda dövüşecek. İrem 3 defa dünya şampiyonu 7 defa da Türkiye şampiyonu olarak kendin dünyaya kanıtladı. Tayland’da yapılacak olan şampiyonayı kazanırsa 4. Kez dünya şampiyonu olacak. İrem’in başarısı için elimizden ne gelirse yapmaya çalışıyor onun ve diğer öğrencilerimizin gelişimi için çalışmalarımıza aralıksız devam ediyoruz. İrem haftanın altı günü sabah akşam ve günde 4 ya da 6 saat şeklinde antrenman yapıyor.  İrem’in bütün programı ve çalışmalarıyla Cemal hoca özel olarak ilgileniyor.

Ben ve diğer eğitmen arkadaşlarımız diğer öğrencilerimizle ilgileniyoruz. Öğrencilerimiz 5 – 15 yaş aralığında değişiyor. Şuan ki eğitimlerimiz temel egzersizler ve adaptasyon sürecidir. Öğrencilerimizi ilk olarak hem fizyolojik hem de psikolojik olarak hazırlıyoruz. 12 yaşından sonra ailenin desteği ve öğrencinin isteği üzerine maçlara çıkarmaya başlıyoruz.  İlk olarak temel egzersizlerden başlatmamızın nedeni öğrencilerimizin ilgi alanlarını belirleyip ona göre branşlama sistemiyle hareket etmemizden kaynaklanıyor. Yani öğrenci geldiği gibi eğitim almıyor. Önce alışma süreci ondan sonra da hangi branşta daha yetenekli ise ona göre bir değerlendirme yapıyoruz. Üç farklı alanda kurs vermekteyiz. Bunlar; Muay Thai, Kick Boks ve Boks. İrem, Muay Thai’de 5, Kick Boks 1, Boks’ta da 1 defa toplam 7 defa Türkiye şampiyonu oldu.

Bugüne kadar İrem’in elde ettiği başarıları duyurmaya çalıştık ve sporcumuz için biraz daha destek sunulmasını istememize rağmen elle tutulur gözle görülür bir destek görmedik. Geçtiğimiz hafta sporcumuz İrem Çapar ve Antrenörü Cemal Dağlıoğlu ile birlikte Samandağ Belediye Başkanımız Av Refik Eryılmaz’ı makamında ziyaret ettik. Bize oldukça ilgi gösterdi. Sporcumuz İrem Çapar’ın daha önceki maçlarını izleyerek maçlarla ilgili yorumlar yaptı. Başkanımızın bizimle gerçekleştirdiği sohbet çok hoşumuza gitti. Başkan Eryılmaz, İrem’in elde ettiği başarıların üstüne başarı eklemesi için konu üzerine yasal çerçeve dahilinde yani prosedür neyi gerektiriyorsa o şekilde destek vermeye hazır olduğunu ifade etti. Biz Aslanyürek Spor Kulübü olarak Başkanımızdan çok memnun kaldık. Spora, kültüre ve sanatsal etkinliklere destek vermeyen bir Başkan düşünülemez bence. Bu anlamda İrem’e, kulübümüze ve öğrencilerime maddi, manevi destek sunmaya hazır olduğunu ifade eden Samandağ Belediye Başkanı Av. Refik Eryılmaz’a çok teşekkür ederiz” ifadelerine yer verdi.

Samandağ Ayna Gazetesi yayın ekibi olarak Sporcumuz İrem Çapar’a,18 Temmuz- 25 Temmuz tarihleri arasında Tayland’ın Boken Hang kentinde gerçekleştirilecek olan A Klas Dünya Şampiyonası’nda başarılar dileriz.

Haber: Ümit Dadük Sağaltıcı – Foto: Aslı Sağaltıcı

afdah.info

voir films