logo

reklam

CANKURTARANLAR İLK YARDIM EĞİTİMİNDEN GEÇTİ

Hatay İl Sağlık Müdürlüğü Acil Sağlık Hizmetleri Başkanlığında görevli ilkyardım eğitmenleri tarafından Samandağ sahilinde görevli Cankurtaran ve Hatay Büyükşehir Belediyesinde görevli personellere temel ilkyardım eğitimi verildi.

Samandağ Belediyesi hizmet binasında bulunan toplantı salonunda gerçekleşen eğitim, 26 Temmuz Perşembe ve 27 Temmuz Cuma günü olmak üzere iki gün sürdü. Acil Sağlık Hizmetleri Başkan Yardımcısı Dr. Oğuz Ekinci, Hemşire Zerrin Katipoğlu, Hemşire Derya Gürbüz, Psikolog Yusuf Müniroğlu, tarafından verilen eğitimler sonunda, eğitim gören cankurtaranlara sertifika verilecek.

  

Eğitimlerle ilgili bilgi veren Samandağ Belediyesi yetkilileri; “26 Temmuz Perşembe günü itibarı ile Hatay İl Sağlık Müdürlüğü tarafından belediyemiz toplantı salonunda ilk yardım eğitimleri verilmeye başlandı. Ne yazık ki denizimizde boğulma vakaları sık sık yaşanıyor ve bu çok üzücü. Belediye Başkanımız sayın Mithat Nehir boğulmalara karşı çalışmaları çok önemsiyor ve destekliyor. Vatandaşlarımızın güvenliği ve boğulmaları önlemek için bu ve bunun gibi çalışmaları destekliyoruz.” İfadelerine yer verildi.

Haber- Foto: Hasan Dadük

Share
134 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

9+6 = ?