CAN KURTARAYIM DERKEN CANINDAN OLDU! « Samandağ Ayna Haber

Kardeşim 1 tane 5 tane eklesen neyse sitenin anasını sikmeyin bu kadar aç gözlü olmayın 5 tane koy 4 tane koy kaldıran namerttir.

Şişlide Gece Hayatı

SON DAKİKA

CAN KURTARAYIM DERKEN CANINDAN OLDU!

Bu haber 17 Haziran 2022 - 10:46 'de eklendi ve 425 kez görüntülendi.

İlçemizde boğulmak üzere olan torununu kurtarmak için denize atlayan yaşlı adam rip akıntısına kapılarak hayatını kaybetti.

Boğulma tehlikesi yaşayan M.A.’yı fark eden 75 yaşındaki dedesi Aziz Şahin, torununu kurtarmak üzere kendini denize attı. Şahin, torununu kurtardı, ancak kendisi akıntıya kapılarak hayatını kaybetti.

Olay, Salı günü öğle saatlerinde yaşandı. Samandağ denizinin Yenimahalle (Zuhur ziyareti yanı) civarında suya giren M.A. adlı çocuğun denizde boğulma tehlikesi geçirmekte olduğunu gören dedesi, 75 yaşındaki Aziz Şahin, torununu kurtarmak üzere kendini denize attı. Şahin, torunu M.A.’yı kurtardı, ancak kendi kurtulamadı.

RİP akıntısına kapıldı….

Olay yerine gelen cankurtaran ve itfaiye erlerinin çabaları sonucunda denizden çıkartılan Aziz Şahin’e sahilde suni teneffüs ve kalp masajı yapıldı. Şahin, ambulansla hastaneye götürüldü. Müdahale hastanede de sürdü ancak kurtarılamadı. İlk belirlemelere göre boğularak öldüğü tespit edilen 75 yaşındaki Dede Şahin, Salı günü saat 18.00 sularında Samandağ Çiğdede Mahalle Mezarlığı’nda defnedildi.

Daha kaç can RİP’e kurban edilecek

Yaz sezonunun başlamasıyla birlikte denizlerde boğulma olaylarının artışı hem üzüyor hem önlem alınması gerektiğinin bir kez daha gözler önüne seriyor.

Geçen hafta ilçemizde yine boğulma ve can kaybı yaşanırken, üç gün önce de İskenderun Sarıseki’de yine oğlunu kurtarmak isteyen baba Murteza Çağlı, yüksek dalgalar arasında kendini kurtaramadı ve denizde boğularak yaşamını yitirdi.

Duruma sosyal medya hesapları yanı sıra gazetemize de konuşarak tepki gösteren vatandaşlar, “özellikle Samandağ denizi ve Çevlik’te RİP akıntısına karşı bölgede kısa aralıklarla daha çok cankurtaran görevlendirmesi yapılsın. Denizde yüzülmesinde sakınca olan yerler işaretlensin. En önemlisi de bilim insanlarının, uzmanların vereceği raporlar doğrultusunda, boğulmalar önlenecekse dalgakıran yapılsın. Rip Akıntısına daha kaç can kurban verilecek” dediler.

Haber- Foto: Ümit Dadük Sağaltıcı