ÜST REKLAM

logo

reklam

ÇAMUR DERYASI, BİR İLÇE

Hafta boyunca yağan yağmurlar Samandağ’ı alt üst etmişken İlçemiz vatandaşları duruma tepkilerini sert bir şekilde ortaya koydu.

İlçemizin farklı farklı mahallelerinden gelen tepkileri değerlendirerek İlçemiz vatandaşlarıyla bir sohbet gerçekleştirdik. İlçemiz sakinleri tepkilerini şu şekilde ortaya koydular.

“Yüksel Acun, Ulubatlı Hasan, Kız Mesleki, ve Erkek Mesleki lisesinden oluşan 4 okulumuzun yolu berbat ötesi bir durumda. Daha öce bir çok defa bu yolun düzeltilmesi gerektiğini ifade ettik ama hiçbir durum değişmedi. Bu yolun daha öncesinde yenilir yutulur bir tarafı vardı. Çünkü o zamanlar daha yaz vaktiydi yağış olmadığı için şimdiki kadar zorluk yaşamıyorduk ama şuan bu yol bize oldukça zorluk çıkarmakta. Çocuklarımız yolda değil derenin içinde yürüyorlar diyebiliriz. Onunda ötesinde yoldan geçen araçlar yoldan geçerken çocukların üzerlerine su sıçratıyorlar. Yoldan hızlı bir şekilde geçtikleri için çocukların üzerleri sırılsıklam oluyor. İnanın ki çocuğumum kıyafetlerini değiştirmek için okula yedek kıyafet götürdüğüm oldu. Bu durumun değişmesini istiyoruz. Mağduriyetimizin giderilmesini istiyoruz. Yetkililere buradan sesleniyoruz. Görev ve sorumluklarını yerine getirsinler.

Bu durumun mahallemizin bir çok noktasında olduğunu ifade ettik. İlçemizin Mızraklı mahallesinde durumlar pekte farklı sayılmaz. Mahalledeki yolun asfaltlanmamasından dolayı mahallenin çamur deryasına bulandığını ifade ederek gazetemiz haber merkezine bir açıklamada bulundular.

Konu üzerine gazetemize açıklamada bulundular.

Mahalle sakinleri açıklamalarında; “ Bunu okuyan arkadaşlar Burası Samandağ’ın Mızraklı Mahallesi.

Mahallemizin bu durumu canımızı oldukça sıkmış durumda. Çamur deryası bir mahallemiz var çok şükür(!)  Buradan şu anki Belediye yönetimine sesleniyorum. Bir çok defa şikayetlerimizi dile getirmemize rağmen neden hala bir şey yapılmıyor. 21. Yüzyılda ve ilerlemiş teknolojide biz bu şekilde yaşamak zorunda mıyız?  Hepimizin bildiği gibi seçimler yaklaşmaktadır. Bugüne kadar hizmetlerini doğru dürüst yapamayan yetkililer şimdi izden nasıl oy isteyecekler çok merak ediyoruz doğrusu.” İfadelerine yer verdiler.

 

 

Share
213 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

10+7 = ?