ÜST REKLAM

logo

reklam
30 Mayıs 2017

“ÇAMUR ATMAKLA, YIPRATMAKLA BİR YERE VARILMAZ”

 

CHP Samandağ İlçe Başkanı Aydoğan, ilçemizde CHP İlçe Binası satıldı iddialarına cevap verdi. Başkan Aydoğan, satışın CHP Genel Merkezinin kararı olduğunu, satışa sunulan fiyatın CHP Genel Merkez ile istişare ederek onaylandığını belirti. Gazetemizin sorusu üzerine konuya açıklık getiren İlçe Başkanı Aydoğan, ‘Türkiye genelinde 37 ilçemizde Genel Merkezimizin envanterine kayıtlı olup, kullanılmayan, atıl durumda binaların satışlarına karar verilmiştir’ dedi.

İlçede çamur atmayla bir yere varılamayacağının altını çizen CHP Samandağ İlçe Başkanı İbrahim AYDOĞAN, dün gazetemize konuştu.

İlçe Başkanı Aydoğan, konuşmasında “Samandağ Atatürk mahallesi, 5877 no’lu parselde bulunan Apartmanın Zemin üstü 3.katında, duvarları örülmemiş kaba inşaat halinde bulunan ve mülkiyeti  CHP Genel Merkezi adına kayıtlı bulunan iki adet dairenin satış kararı Partimiz Genel Merkezince alınmış ve İl Başkanımız sayın Mehmet GÜZELMANSUR’a satış yetkisi gönderilmiştir.

İl Başkanım bu hususu benimle görüşerek gayrimenkulleri Genel Merkezimizin aldığı karar doğrultusunda satacağımızı, bunun için piyasa araştırması yapmamı rica etti.

Ben de resmi çalışan Eflakçılarla görüşmelerimi gerekli piyasa araştırmaları yaptıktan sonra önerilen teklifleri İl Başkanıma ilettim.

Bu sürecin üstünden 6 ay gibi bir süre geçtikten sonra bizlere verilen teklifleri Genel Merkezle görüşerek şeffaf bir şekilde İl Başkanımıza verilen yetki Belgesi ile satışını 115.000.-TL üzerinden gerçekleştirdik.

Bu uygulama sadece Samandağ ilçemize özgü bir konu olmamakla birlikte, Türkiye genelinde 37 ilçemizde Genel Merkezimizin envanterine kayıtlı olup, kullanılmayan, atıl durumda binaların satışlarına karar verilmiştir.

Saygı değer partili dostlarımdan ricam bu hususla ilgili sosyal medyada dolaşan bilgi kirliliğine itibar etmemelerini, satış kararının il ve ilçe başkanlığımızın aldığı bir karar değildir. Satış karar ve yetkisi CHP Genel Merkezimizin görev ve yetkisindedir.

Kör ölünce badem gözlü olurmuş misali ile sağda solda bu binanın daha çok bedelle satılabileceğini düşünen, yaygara koparan, şaibe yaratmaya çalışan arkadaşlara;

İl Başkanımızın da bulunduğu bir ortamda gayrimenkulleri satın alan vatandaş “200-300 bin gibi rakamları dillendirenler bu parayı getirsin, ben koyduğum paramı çıkardıktan sonra geri kalanı CHP Genel Merkezine bağışlamaya hazırım” dedi.

Partili dostlarımdan ricam bunu kimse kendine siyasi malzeme yapmaya kalkmasın, bu partide herkesin yönetici, ilçe başkanı, Belediye Başkanı, Milletvekili adayı olma hakkı var, lakin, birilerine çamur atmakla, yıpratmakla olmaz arkadaşlar. Bu anlayışla bir yere varamazsınız, bunun kimseye faydası da yok. Saygılarımla” dedi.

Haber-Foto: Ümit Sağaltıcı

 

 

 

 

 

 

 

Share
568 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

4+4 = ?