ÜST REKLAM

logo

reklam

ÇALIŞANLARA İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ EĞİTİMİ VERİLDİ

Samandağ Belediyesi, temel iş sağlığı ve güvenliği konusunda da personellerine eğitim verdi.   Samandağ Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü, Fen İşleri Müdürlüğü çalışanlarına yönelik düzenlenen eğitim Samandağ Belediyesi Meclis Salonu’nda gerçekleştirildi.

İş güvenliğine büyük önem veren Samandağ Belediyesi, çalışanlarının iş güvenliği ve sağlığı konusunda düzenlediği eğitim programları ile bilgilendirmeye devam ediyor.

İşyeri Hekimi Dr. Zekeriya Gelici, A.sınıfı iş güvenliği uzmanı Ahmet Emin Kocakalay, C sınıfı iş güvenliği uzmanı Sedef Taktuk, B sınıfı iş güvenliği uzmanı Gülen Fatmaoğulları, İşyeri Hekimi Dr.Seyran Fatmaoğulları tarafından eğitimler verildi.

Eğitimlerde personele çalışma mevzuatı, çalışanların yasal hakları ve sorumlulukları, işyeri temizliği ve düzeni, iş kazası ve meslek hastalıklarından doğan hukuki sonuçlar gibi konuların yanında kimyasal, fiziksel ve ergonomik risk etmenleri, parlama, patlama, yangın ve yangından korunma, iş ekipmanlarının güvenli kullanımı, elektrik tehlikeleri, riskleri ve önlemleri, iş kazalarının sebepleri ve korunma prensipleri ile tekniklerinin uygulanması, güvenlik ve sağlık işaretleri, kişisel koruyucu donanım kullanımı, İlk yardım ve kurtarma, İş hijyeni, iş sağlığı ve güvenliği genel kuralları ile güvenlik kültürü konuları da anlatılıyor. Eğitmenler meslek hastalıkları bölümünde ise çalışanlara meslek hastalıklarının sebepleri, hastalıklardan korunma ve tekniklerinin uygulanması, biyolojik ve psikososyal risk etmenleri ile ilkyardım gibi konularda bilgi aktarıyorlar.

Bu kapsamda belediyede sahada çalışan personeller İş Sağlığı ve Güvenliği konusunda bilgilendirildi.

Haber- Foto: Ali Doğru

Share
887 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+6 = ?