ÜST REKLAM

logo

reklam
26 Nisan 2017

ÇAĞDAŞ SANAT FESTİVALİ SAMANDAĞ KÜLTÜR MERKEZİNDE

Orontes 2. Uluslararası çağdaş sanat festivali Perşembe günü başlıyor …

Orontes 2. Uluslararası Çağdaş Sanat Festivali 27 Nisan 2017 Perşembe günü Saat: 17.00 de Samandağ Kültür Merkezinde; MKÜ Sanat ve Tasarım MYO El Sanatları Bölümü Mimari Dekoratif Sanatlar Programı öğrencilerin Mozaik Çalışmaları ve Yusuf Keskin Resim Atölyesi üyelerinden oluşan karma resim sergisi açılışıyla festival başlıyor.

Ansam Kültür Derneği & Uluslararası Aktivis Sanatçılar Birliği tarafından düzenlenen festival; Kültür Turizm Bakanlığı, Hatay Büyükşehir Belediyesi ve Samandağ Belediyesi destekleriyle hazırlıklarını tamamladı. Festival kapsamında 17 ülkeden 45 i akademisyen olmak üzere toplamda 135 sanatçı festival süresince katılım gösterecek.

Festivalin açılış sergisinde; MKÜ Mimari Dekoratif Sanatlar Programı öğrencilerinin dönem süresince okulda yaptıkları mozaik çalışmalarından oluşan eserler yer alacak. Karma resim sergisiyle renklenecek sergi festival ve çalıştayın başlangıç etkinliği olacak.

28 Nisan 2017 de başlayacak Çalıştay da Resim, Mozaik ve Heykel sanat dallarından üretilecek eserler 2 Mayıs 2017 de Salı günü saat 17.00 de Samandağ Kültür Merkezinde siz değerli sanatseverlerle buluşacak.

Haber-Foto:Ümit Sağaltıcı

 

Share
650 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

4+2 = ?