"ÇAĞDAŞ DEFNE'Yİ BİRLİKTE İNŞA EDELİM" - Samandağ Ayna HaberSamandağ Ayna Haber

Şişlide Gece Hayatı

şişli escort

SON DAKİKA

“ÇAĞDAŞ DEFNE’Yİ BİRLİKTE İNŞA EDELİM”

Bu haber 15 Şubat 2019 - 14:46 'de eklendi ve 366 kez görüntülendi.

DSP Defne Adayı Güzelyurt’tan, Defne Muhtarlarına Çağrı…
Demokratik Sol Parti (DSP) Defne Belediye Başkan Adayı Mehmet Güzelyurt, Defne Belediyesi Aşiyan Restaurant’ta muhtarlarla bir araya gelerek Defne halkının sesi olarak yola çıktığını ve halkıyla kucaklaşan bir belediye kurma hedefinde olduklarını belirterek bir konuşma gerçekleştirdi.

DSP Defne Belediye Başkan Adayı muhtarları selamlayarak başladığı konuşmasında; “Yerel yönetimlerin en önemli temel taşı olarak gördüğüm Defne’mizin birbirinden kıymetli muhtarlarıyla bir aradayız. Öncelikle Defne gibi tarihi, kültürü ve özel insanları barındıran müstesna bir ilçeye hizmetleriyle değer katan muhtarlarımıza emeklerinden ötürü teşekkür ediyorum.

Bizle, halkına yabancılaşmış bir yönetim anlayışına tepki olarak Defne halkının vicdanının sesi olarak yola çıkan ve halkıyla kucaklaşan bir belediye kurma ideali olan bir ekiple yola çıktık. Bu bağlamda, toplumcu, katılımcı, şeffaf belediyecilik olgusu ile mahalle komiteleri ve halk meclisleri kurarak muhtarlarımızla birlikte halk ile belediye arasında oluşan kopukluğu gidereceğiz.

“Belediyeyi halka geri vereceğiz” sloganımızın özünde kaynakları halkın yararına bile olsa halkın içinde olmadığı, fikrini katmadığı hiçbir iş yapmayacağımızı ve halkımıza şeffaf şekilde hesap vereceğimizi açıkça ifade ediyorum.Halkın yararına merkezine koyan bir belediyecilik hedefi ile samimi, bilimsel ve gerçekçi veriler ile Defne’mizin ihtiyaçlarını belirleyerek insan odaklı sosyal belediyecilik anlayışını tesis edeceğiz.

Defne halkının menfaatleri için herkesle çalışmaya varız. Bizler artık Defne’nin yol, kaldırım ve dahası küçük problemlerle boğuşmasını istemiyoruz. Çağdaş, huzurlu, tertemiz, yemyeşil ve yaşanabilir bir Defne oluşturmak için taş üstüne taş koyacak, herkese ihtiyacımız olduğunun altını önemle çiziyorum.

Gelin hep birlikte halka belediye arasında bugüne dek kurulamayan bağı kuran, halkına kucak açan ve yönetim anlayışının özü insan olan çağdaş Defne’yi birlikte inşa edelim. Birlikte yöneterek üreterek ve sorunları çözerek marka kent olma hedefimize kenetlenelim” dedi.

Haber: Ümit Dadük Sağaltıcı – Foto: Aslı Sağaltıcı