CABAROĞULLARI'NDAN, CHP’YE TARİHİ SELAM ! - Samandağ Ayna HaberSamandağ Ayna Haber

Ahmet Kaya

SON DAKİKA

CABAROĞULLARI’NDAN, CHP’YE TARİHİ SELAM !

Bu haber 14 Eylül 2018 - 8:40 'de eklendi ve 104 kez görüntülendi.

 

CHP PM Üyesi ve İzmir Milletvekili Selin SAYEK ve PM Üyesi ve Ankara Milletvekili, Hatay Denetmeni Ali Haydar HAKVERDİ’nin İlimizde gerçekleştirdiği ziyaret çerçevesinde dün CHP İl Binasında ekonomik krizi işleyen bir toplantı düzenlendi. CHP İl Başkanının ev sahipliğinde gerçekleşen toplantı sonrasında söz halka verildi. İşadamı Mühendis Abdullah Cabaroğulları, katılımcıları selamlarken tarihe not düştü. CHP tarihinde bir ilke imza atan Mühendis Cabaroğulları, ‘katılımcıları tabandan, tavana selamlıyorum’ dedi.

CHP İl Başkanı Halil İbrahim Özgün, toplantı nedenini açıklarken, “Genel Merkezimiz tarafından ülkemizde yaşanan ekonomik krizin şehrimize olan etkisini gözlemlemek ve partimizin süreç ile ilgili görüşlerini anlatmak üzere CHP İzmir Milletvekilimiz Sayın Selin Sayek Böke ve PM Üyesi ve Ankara Milletvekili, Hatay Denetmeni Ali Haydar HAKVERDİ bizi ziyaret etti. CHP, ülkeyi bu hale AKP getirdi ülke yansın batsın diyen bir parti değildir. Bu süreci nasıl atlatabileceğimizi CHP Genel Başkanımız nasıl atlatabileceğimiz 13 madde ile toplamıştır. Onlarda bize bu formülü anlatacaklar” dedi.

Ancak dün ilimizde gerçeklen ziyaret o kadar sınırlı bir zamanda oldu ki CHP İl Başkanının bahsini ettiği ekonomik krizden çıkaracak 13 madde konuşulamadı!

Ekonomideki acı reçeteye karşı yeni bir siyaset anlayışına ihtiyaç var.

İlimizde gerçekleşen toplantı esnasında Milletvekili Böke, ülkenin içinde bulunduğu ekonomik krize değinerek, bu yaşananların sorumlusunun AKP Hükümeti olduğunu, ülke yönetiminin aile şirketine çevrildiğini, bu sorumluluğun başında Başbakan aynı zamanda Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan’ın bulunduğunu belirtti.

Böke katılımcıları bilgilendirirken, Türkiye’nin içinde bulunduğu çıkmazın çözümünü Yeni bir Türkiye, yeni bir seçim stratejisi gerçekleştirmekten geçtiğine işaret etti.

CHP İzmir Milletvekili ve PM Üyesi Selin Sayek Böke, zamlar, vergiler, azalan ücretler, artan hayat pahalılığı ve işsizliğin Türkiye ekonomisinde sert inişe işaret ettiğini belirterek stagflasyonun kapıda olduğunu bildirdi. Böke, ekonomideki acı reçeteye karşı yeni bir siyaset anlayışına ihtiyaç olduğunu kaydetti.

CHP Parti Meclisi Üyesi ve İzmir Milletvekili Selin Sayek Böke, konuşmasında ülke ekonomisinde gelinen noktayı ve yapılaması gerekenleri anlatırken, yaşanan sıkıntıların temelinde aktif bireyden tüketici topluma dönüşmekten kaynaklı sorunlar yaşandığına da işaret etti.

Vekil Böke, “Tüketimden üretime geçmek zorundayız. Ülke olarak yeni bir teşvik sistemine ve katma değer üretmeye ihtiyacımız var. Bu bağlamda faaliyet alanlarına göre iş dünyasına Ar-Ge ve benzeri destekler verilebilir. Ekonomide çözülemeyecek hiçbir sorun yok. Yeter ki doğru hamleler yapılabilsin” şeklinde konuştu.

Sesler solon dışına yükseldi !…

Zaman yetersizliğinden ve PM Üyesi ve Ankara Milletvekili, Hatay Denetmeni Ali Haydar HAKVERDİ’nin tek kelime konuşamadığı sadece çiçek takdimi yapılabilen toplantı sonrası basın dışarı çıkartılarak vatandaşla sohbete geçildi. Vatandaşla gerçekleşen ayaküstü sohbette konuşan CHP’nin birçok kademesinde aktif görev almış Mühendis Cabaroğulları, “öncelikle buradaki tüm herkesi selamlıyorum. Ama nasıl selamlıyorum; tabandan, tavana doğru selamlıyorum. Bu toplantıda bizim bilmediğimiz bir şey konuşulmadı. Buraya gelişiniz buradaki sorunları dinlemek üzerine olmalı. Buradaki vekiller size buraları anlatmıyor. Samandağ ilçesi kan ağlıyor, kan! Geçmiş dönem 4 millletvekilini de şimdiki 4 milletvekilini de kınıyorum! Bizim sorunlarımızı Genel merkeze iletmiyorlar. Milletvekilliğinin ne olduğunu bilmeyen biri vekil olabilir mi? Benim sözüm Şahin’e…

Ben Serkan Topal’a defalarca söyledim, beni Genel Merkezle görüştür, Kılıçdaroğlu ile konuşayım ama yanaşmadı ‘Yok!’ dedi. Serkan Topal’ı da huzurunuzda kınıyorum. Bizim Genel Başkanımızı CHP’yi bu hain milletvekilleri bu hale düşürdü. 24’ten 22 ye düştük. Yarın 18’i de görürüz. Bizim suçumuz ne taban bunu hakketmiyor. Milletvekilleri hayinlikleri ile Kılıçdaroğlu’na çok yazık oluyor!

Buraya gelip birkaç kelime konuşuyorsunuz sonra Harbiye’ye geçip yemek keyfi yapıyorsunuz. Burada bir iki kelime konuşmak kolay gelin tabana inin. Halkı dinleyin! Bizi kızdırmayın, küstürmeyin yoksa sorunumuzu Ankara’da Ulus Meydanında Atatürk heykelinin yanında hakkımızı arar CHP’yi anlatırız” dedi.

Katılımcı bir vatandaş Milletvekillerine ulaşamadıklarını, vekillerin telefona cevap ermediklerini belirterek ‘biz size neden oy verdik?’ diye sordu.

İlimiz Milletvekili Serkan Topal ve Defne Belediye Başkanı İbrahim Yaman’ın da katılım gösterdiği toplantıya Samandağ Belediye Başkanı Mithat Nehir geç iştirak etti. Toplantı misafirlerin ayaklanması ile apar topar sona erdirildi.

Haber- Foto: Ümit Dadük Sağaltıcı