CABAROĞULLARI: UTANCINIZLA KOYUN KOYUNA YAŞAYIN BAŞKA NE DİYEBİLİRİM Kİ? « Samandağ Ayna Haber

Kardeşim 1 tane 5 tane eklesen neyse sitenin anasını sikmeyin bu kadar aç gözlü olmayın 5 tane koy 4 tane koy kaldıran namerttir.

Şişlide Gece Hayatı

SON DAKİKA

CABAROĞULLARI: UTANCINIZLA KOYUN KOYUNA YAŞAYIN BAŞKA NE DİYEBİLİRİM Kİ?

Bu haber 03 Mart 2017 - 12:05 'de eklendi ve 374 kez görüntülendi.

 

İlçemiz İnşaat Mühendislerinden Abdullah Cabaroğulları, gündeme oturacak açıklamalarda bulunmaya devam ediyor. Gazetemiz aracılığıyla yaptığı açıklamada Belediye yönetimini ve icraatlarını hedef alan, gündeme oturacak ifadeler kullandı.

Cabaroğulları, yaptığı açıklamasında; “Siz dönün de babanıza deyin ki: Ey babamız! İnan ki, oğlun hırsızlık yaptı. Biz ancak bildiğimize şahitlik ediyoruz. Yoksa gaybın bekçileri değiliz.”

Yûsuf Suresi 81. Ayet Meali

Bazı şeyleri anlamıyorum!

Bir insan aç değilse, açıkta değilse neden halkın malına göz diker?

Ya, bir insan; iş güç sahibi, okumuş, tahsilli, hayattan istediğini elde etmiş, doğruyu yanlıştan ayırabilen bir yeterlikte olmasına rağmen neden çalıp çırptığını bildiği insanlara yalakalık yapma ihtiyacı duyar, sosyal bir statü kazanmak için neden her kalıba uyan bir bedenle siyaset yapıyorum diye ortalıkta dolaşır durur ki?

Bir insan ne karşılığında şerefini, asaletini, erdemini, dininin ona verdiği fazileti yok sayabilir? Bu değerleri ne karşılığında  güç, mevki sahibi bir insan veya insanların ayakları altına serebilir, içinde yaşadığı topluma karşı bir borç olan bu sorumluluklarını neyin karşılığında unutup yok sayabilir?

Bir insanın yaşadığı muhitte birlikte yaşadığı insanların da pay sahibi olduğu bir malı gasp edebilmesi için ne türlü bir açlıkla büyümüş olması gerekir?

Yada bunu yaparken her yalış yaptığında kızarması gerken ve ona insan sıfatı veren yüz derisini, ne tür bir deriyle değiştirmiş olması gerekmektedir?  Bunları yapanın dinî, ahlâki ve insani gerekçeleri olabilir mi?

Bu ilçede yaşayan insanların malını mülkünü bir tarafa bırakın. Bu ilçeye uğrayan kuşların konaklayacağı ağaç, dal, yuva bırakmadınız. Bir çok şeyi ihtiyacınız olduğundan değil, sırf yakınlarınıza rant imkanı oluşsun diye yağmalattınız!

Anladık ki sizde vicdan yok! Peki Allah’ınızda mı yok sizin?

Hani siz dininize mezhebinize bağlı insanlardınız? Hani siz adil, demokrat, eşitlikçiydiniz? Hani siz kavminizi, milletinizi önemsemeyenlerden ,hak hukuk  bilenlerdendiniz?

Tamah; insanlık tarihinin en iğrenç eylemlerinden biri olarak hep var oldu. Ama bu varoluş hiç bir zaman sizin zamanınızda olduğu kadar kökleşip, serpilip büyümedi. Bu ilçede bu yaşıma kadar geldim sizden görüp duyduklarımı kimselerden görmedim, duymadım.

Görmediğim duymadığım bir başka şeyse;  toplum içinde saygın bilinen bunca insanın yaşanan bunca olumsuz şey karşısında böylesine korkakça sustuğudur!…

İnsan; sırf kendi menfaati için çoluk çocuğundan emenet aldığı ilçesinin yağmalanmasına seyirci kalır mı? Veya her an “acaba ben de bir gün bunların geldiği yerlere gelebilir miyim, onların küpünü doldurduğu gibi doldurabilir miyim?” düşüncesiyle “yılanın kemiğini yiyebilecek açlıkla” halkın malına saldıran bu insanların yanında durup varlığıyla güç verir mi? Yanlış olduğunu bile bile yandaşlık yapar mı? Gözü önünde çalınan, çarçur edilen, içinde yoksulun kanı canı olan malların çalınmasına bakıp susar mı?

Merk ediyorum bu suskunluktan ne kazanıyorsunuz?

O kazandıklarınız ne ise şerften haysiyetten daha mı önemli?

Zalim muktedirleri kollamaktan elde ettiğiniz çıkar, dürüstlüğün size kazandıracağı faydadan daha mı fazla?

Bıraktım siyasi ahlakı bir tarafa, gittiğiniz her Cemde bulunduğunuz her ortamda baştacı ettiğinizi idda ettiğiniz dini akidelerinizin de bir değeri yok mu nazarınızda?

Merak ediyorum vicdanınıza ne deyip de susturabiliyorsunuz? İçinizdeki o ulvi adalet çığlıklarını? Bu yaşananlara sebep olanları; Hemşerimiz, dindaşımız, insanımız veya partilimizdi deyip hoş gördük mü diyorsunuz?

Vicdansızın vatanı, dini, inancı milleti olur mu?  Şu anlayışa sahip olduğunu iddia eden, şu düşünceye sahip olan, şu inancı taşıyan vicdansız, ahlaksız olmaz diye bir şey var mı? Kişinin, toplumun ona emanet ettiği emaneti menfaati için kullanması, yakınlarına peşkeş çekmesi başlı başına bir rezilik değil mi?

Bilelim ki toplum; bu tür kişiliklerin bindiği jipe, giydiği elbiseye, yediğe yemeğe, yaşadığı villaya bakıp imrendikçe, siyaset vicdansızlık üzerinden değer buldukça, hırsızlık ve hırsızlar asla bitmeyecek! Tam tersine onlar böyle vicdansız, halk da böyle suskun kaldıkça memleketimizde, ilimizde, ilçemizde katmer katmer çoğalacaktır!

Bilelim ki münafıklar (ihtiyaç fazlasını ihtitaycı olana vermeyenler, ihtiyacı fazlasına tamah edenler, tamahından başkasının malına tenezül edenler) bizi yönettiği sürece hiç birimizin malı mülkü güvende olmayacaktır.

Allah gelecekte bu ilçede yaşayacak çocuklarımıza sabır versin. Utancınızla koyun koyuna yaşayın ve Allah’ınızdan bulun başka ne diyeyim ki?” ifadelerini kullandı.

Haber-foto:Ümit sağaltıcı