ÜST REKLAM

logo

reklam
06 Mayıs 2017

CABAROĞULLARI, SANA ÜZÜLÜYORUM BAŞKAN

 

 

Samandağ Belediyesi’ne ait Kuşalanı Mahallesi Çok amaçlı toplantı salonunda gerçekleşen Meclis’in Mayıs dönemi toplantısı sonrasında Samandağ Belediye Başkanı Mithat Nehir’den söz alarak konuşan İnşaat Mühendisi Abdullah Cabaroğulları, ilçede yapılan icraatları değerlendirdi.

İnşaat Mühendisi Abdullah Cabaroğulları, “sizleri bu makama halk getirdi. Fakat sizler halkı ve muhalifleri dinlemiyorsunuz. Bu meclis üyelerini halk getirmedi. Atamayla gelen halktan sayılmaz. 1923 tarihinde Atatürk bir toplantı yapıyor halkın %98’i kabul ediyor, sonra %2si kabul etmiyor. O muhalif kesimi yanına çağırdı ve sorunlarını dinleyerek onlara teşekkür etti. Tarihi araştırın bunu okursunuz. Siz bunu yapıyor musunuz? ‘dedi.

Cabaroğullarına itiraz eden Samandağ Belediye Meclis Üyesi Süleyman Ray, ‘bizi halk seçti’dedi.

Konuşmasına devam eden Cabaroğulları, “Sayın başkanım Deniz Çevlik yolunda her taraf çökmüş. Büyük araçlar orda çok tahribat yaptı. Sayın Başkan o yol kıyı kenar çizgisindedir. O yolun yeri şimdilik çevre yolu olmalıydı ve o yol da 8-10 çıkmaz yol olacaktı. Sayın Başkanım belediyenin mühendisi yok” derken Enver Paşa, konuşmaya müdahale ederek, belediyede 3 mühendisin olduğunu savundu. Cabaroğulları Paşa’ya cevaben devamla, ‘siz mimarsınız. Yoldan ne anlarsınız. Bir mimar olarak halk sizden memnun. Yalnız teknik kadronuz yok. Sokaktaki parke dağılmış. Masrafa yazık. Parke taşı imalatı 30 lira iken, tamiratı 50 – 70 lira arasıdır. Sayın başkanım eski vergi dairesinin zeminini ve bodrum katlarını istimlak etmelisin. Çünkü Samandağı’nda otopark yoktur. Ve inşaatların üst katlarını onlar yapsınlar yine mutlu olurlar. Geri kalmış Afrika’da bile bodrum otoparkları mevcut. Ya Avrupa’da her yerde yer altı 20-70 km otoparklar mevcuttur. gözlerimle gördüm” derken Meclis Üyesi Adil nural Cabbaroğulları’nın sözünü kesmek istedi, Cabbaroğulları ‘yavrum bana bak, suçlusun, suçun cebimde, suçlusun, suçun cebimde’ dedi.

Cabaroğulları konuşmasına devamla, ‘Sayın Başkanım size çok üzülüyorum. Bu meclis üyeleri 5 kişinin. 6 tanesi Refik Eryılmaz, 7 si Serkan Topal’ın, 1 Tanesi Nihat Matkap’ın, 2 tanesi Fuat Çay’ın kalanlar sizin listeye aldığınız üyeler. Bu durum karşısında bunlar halkı temsil etmezler. Bu meclis üyeleri hizmetten çok uzaklar. Ancak düğünlere katılabilirler. Benim bildiğim meclis üyeleri belediyeye süsle değil tulumla gelmeliler. Sokak sokak sorunları gezerek tespit etmeliler’ meclis üyelerinin bir kısmının isyan ettiği konuşma devamında Cabaroğulları, “çünkü her meclis üyesi bir başkandır. Sizleri göreve davet ediyorum. İlçede sorunlar diz boyu iken size oturmak yakışmaz. Bizim sizden beklediğimiz el kaldır el indir değildir. Gerçek hizmettir” dedi.

Haber-Foto:Ümit Sağaltıcı

Share
974 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

9+5 = ?