Cabaroğulları, insiyatif üyelerine seslendi; « Samandağ Ayna Haber

Kardeşim 1 tane 5 tane eklesen neyse sitenin anasını sikmeyin bu kadar aç gözlü olmayın 5 tane koy 4 tane koy kaldıran namerttir.

Şişlide Gece Hayatı

SON DAKİKA

Cabaroğulları, insiyatif üyelerine seslendi;

Bu haber 05 Ağustos 2022 - 13:25 'de eklendi ve 244 kez görüntülendi.

BU SON ÇAĞRIMDIR

Nefes Almak İstiyorum İnsiyatifi Kurucu Üyesi Mühendis Abdullah Cabaroğulları, Nefes Almak İstiyorum İnsiyatifi üyelerinin pasifliğini eleştirdi, toplantı çağrısı yaptı.

Cabaroğulları çağrısında; “Kurucusu ve yöneticilerinden olduğum, geçmişte yerel yönetimlerin İlçemizdeki ortak yaşam alanları ile alakalı tasarruflarına karşı verdiği mücadele ile ismini duyuran Nefes Almak İstiyorum İnsiyatifinin, bugün ilçemizde yaşanan sıkıntılara karşı derin bir sessizlik içinde olduğunu gözlemliyorum.

Yine yerel yönetimler noktasında gelenin gideni aratmadığını düşündüğüm, bugünün şartlarında halka karşı görevlerini yapmadığı düşüncesi ve rahatsızlığındayım.

Biz İnsiyatifin kurucuları, üyeleri, destekçileri ve sahiplenenleriyle bir bütünüz. İnsiyatifin, İsim hakkı ve ilk adımı atanların karar merciinde öncelikli ve ayrıcalıklı olması gerektiği inancıyla; ağırlıklı kurucu üyeler ile bir kaç defa toplanıp çözüm noktasında çağrılar yaptık. Maalesef her seferinde toplantılara ya kayıtsız kalınmış ya da çizgi dışına çıkmaya zorlanan bir süreç yaşanmıştır.

Süreç içinde kimi arkadaşımız İnsiyatifin, ortak iletişim alanlarından ayrılmış; kimisi aleyhte yazılar yazmış, zaten pandemi ile bir araya gelmekte güçlük çekilen süreç insiyatif çalışmalarının daha da tıkanmasına neden olmuştur…

Geldiğimiz noktada Nefes Almak İstiyorum insiyatifinin isminin mevcut olduğu, hareketinin ise tamamen köreldiği gerçeği ile karşı karşıyayız.

Kasıtlı bir tasarrufla yıpratıldığı inancında olduğum Nefes Almak İstiyorum İnsiyatifi üyelerine, son çağrım; bu durumu tartışmak, çözmek amaçlı bir araya gelme teklifidir. Defalarca yaptığım çağrıların karşılıksız bırakıldığı diğer çağrılarımı da göz önünde bulundurarak; bu son toplanma çağrısına riayet edilmediği sürece İnsiyatifin fesh olacağını belirtmek isterim.  

İşlevi olmayacak bir İnsiyatifin, adının kalmasının bir manası yoktur. Buradan şunu söylemek isterim ki Samandağ Kavgam devam edecek. İnsiyatifin fesh olması halinde yeniden yeni bir oluşumla vatandaşlarımızla bir araya geleceğim.

Yeni oluşturacağım gruba da şeffaf olmayan, süreci tıkayacak, şaibeli, Samandağ sevdalısı olmayan kişiler giremeyecek.

İki tandır önünde ekmek bekleyenlerin hali rezil rüsva olur. Bu gibi kişiler yeni oluşuma yaklaşmasın.

Değerli Nefes Almak İstiyorum İnsiyatifi Üyeleri gelin 13 Ağustos 2022 Cumartesi günü saat 16.00 da Ayna Gazetesi yanındaki büromda bir araya gelelim” dedi.

Haber – Foto: Ümit Dadük Sağaltıcı