logo

reklam

BY ASLAN SANAT MERKEZİNDEN BİR ETKİNLİK DAHA…

129. Koğuş Samandağ Seyircisiyle Buluşacak…

10 Ağustos Cuma günü ByAslan Sanat Merkezinin organizasyonuyla, Yeni Çarşı salonunda Aykut Türkelli’nin yazdığı ve yöneteceği 129. Koğuş adlı oyun Ücretsiz olarak Samandağ seyircisi ile buluşacak.

By Aslan Sanat Merkezi yetkilileri gerçekleşecek olan dev etkinliğin amacının, “Tiyatro oyununun sergilenme amacının, 4 Temmuz 2017 günü iki ODTÜ öğrencisi tarafından kurulan Hevesli İnsan Bilim Atölyeleri (HİBA) adlı oluşumdaki öğrencilerin bir tiyatro oyununun sergilenme sürecinin nasıl olduğuna tanıklık etmek olduğu ifade ettiler. Aynı zamanda oyundaki tüm rollerin de içindeki öğrencilerden seçildiği HİBA nedir?

Üniversite öğrencilerini lise öğrencileriyle bir araya getirerek onlara hem üniversite tecrübelerini anlatmak hem de bölümleri veya ilgi alanları hakkında sunumlar yaptırmak. Aynı zamanda bu lise oluşumuna entegre etmeye çalışan HİBA kapsamında Hitabet’ten Argümantasyon’a, Tarih’ten Psikoloji’ye, İngilizce’den Münazara’ya onu aşkın topluluk bulunmaktadır, bazı topluluklar ise bu oluşumun üniversitedeki topluluk kültürünü birincil amaçlarından biri sayesinde üniversite öğrencilerinden bağımsız yalnızca lise öğrencileri tarafından kurulmuştur. HİBA kapsamındaki topluluklardan biri olan Tiyatro Topluluğu, HİBA’nın kurulduğu günden bu yana bize desteğini esirgemeyen, aslında İzmir’de yaşıyor olup yalnızca 129. Koğuş oyununu yönetmek için 1 aylığına Antakya’ya gelen Aykut Türkelli eşliğinde bir süredir bu oyuna hazırlanıyor.” ifadelerine yer verdiler. Gerçekleşecek olan etkinliğe Tüm Samandağ halkının davetli olduğu belirtildi.

Haber – Foto: Hasan Dadük

 

Share
174 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+2 = ?