BUYUR BURADAN YAK! « Samandağ Ayna Haber

Kardeşim 1 tane 5 tane eklesen neyse sitenin anasını sikmeyin bu kadar aç gözlü olmayın 5 tane koy 4 tane koy kaldıran namerttir.

Şişlide Gece Hayatı

SON DAKİKA

BUYUR BURADAN YAK!

Bu haber 03 Haziran 2022 - 15:25 'de eklendi ve 378 kez görüntülendi.

İlçemizde İçme suyu hatları eski ve sağlıksız olduğu tespit edilip yeni içme suyu şebekesi döşeme çalışmaları tamamlanırken birçok mahalle ve sokakta yeni hat çalışmaları sonrası patlaklar meydana geliyor. 

İlçemizde Cemal Gürsel, Cumhuriyet, Atatürk Mahallelerinde vatandaşa gına getirten patlaklar için HATSU’yu bilgilendiren vatandaşlar çözümsüzlüğün gerginliğini yaşamaya devam ediyor.

Samandağ Atatürk Anadolu Lisesine yakın sokakta yolun da harap olduğunu belirten vatandaşlar, ‘yol derbeder, su yollarda akıyor işin kötüsü hala birçok mahalle susuzluktan dem vuruyor’ dediler.

Kim suçlu? Arızayı bildiren vatandaş mı yoksa arızayı 2 aydır gideremeyen HATSU mu?

Atatürk Mahallesi Sümbül 2. Sokaktaki patlak üzerine konuşan vatandaşlar, “burada yeni şebekede patlak var. Bütün sular yola sızıyor. Gelin arızayı giderin dedik. 2 defa başvuru yaptık. Her iki başvuruda da “biz belediye birimlerine haber vereceğiz arızanız giderilecek” denildi. Yerel belediyeden ekip gitti. Her iki bildirimde de aradılar. “Bu yeni şebeke. Yeni şebekeyi şirket yapacak. Bizim müdahale etme yetkimiz yok” denildi.

Biri 29 Martta,  diğeri 22 Nisanda olmak üzere 2 başvurumuz var. Bugün 2 Haziran, arıza bir türlü giderilmedi. Arızayı biz giderelim desek yolu kazıdığımız için ceza yiyeceğiz. Şimdi kim suçlu? Arızayı bildiren vatandaş mı yoksa arızayı 2 aydır gideremeyen HATSU mu? Şu yola boşa akan suya yazık değil mi? 2 aydır bir arızayı gideremiyorsanız o koltuklarda ne işiniz var?” dediler.

Haber – Foto: Ümit Dadük Sağaltıcı