ÜST REKLAM

logo

reklam

“BÜTÜN ENGELLERE RAĞMEN “YORUM” HEP SAHNEDE OLACAK”

 

İlçemizde geçtiğimiz hafta sonu Grup Yorum rüzgârı esti. Gerçekleşen Grup Yorum konserinde binler Samandağ sahiline akın etti. Grup Yorum hayranları şarkılar, türküler ve halaylar eşliğinde Yorum’a destek verdiler. Grup Yorum bütün zor koşullara rağmen, bütün engellemelere ve setlere rağmen türkülerini yorumseverlele buluşturdu.  

Yorum ekibi konserde Nuriye ve Semih’i anarak ‘onların direnişlerine açlık grevleri yaparak destek vermeliyiz. Onları bu onurlu duruşlarından dolayı takdir ediyoruz’ ifadesinde bulundular.

Gece boyunca türkülerini söyleyen Grup Yorum, Yorum hayranlarından beğeni topladığı gibi eleştiri de aldı.

Konserle ilgili düşüncelerini belirten vatandaşlar, “ Grup Yorum zor koşullar altında konseri yaparak özveri, emek ve kararlılık örneği sergilediler. Oraya gelen kalabalık daha önceki gibi kuru bir kalabalık değildi. Politik duruşu olan ve manevi yönden Yorum’a destek olan bir kalabalıktı. Bu yönüyle Evvel Temmuz ruhuna uygun bir ortam sağlandı. Ama insanların çoğu beklentilerin altında bir performansla karşılaştı. Yorum bu ülkede müziğin gerillası olarak bilinir. Sanatsal açıdan sahnede beklentileri karşılamayan ve kitleye hâkim olamayan bir Yorum vardı. İnsanlar 4. Parçadan sonra sıkıldı ve gitmeye başladı. Ama yine de en kötü Yorum, en iyi Emre Aydın’dan daha güzeldir” ifadelerine yer verdiler.

Haber- Foto:Ümit Sağaltıcı

 

Share
600 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

5+10 = ?