ÜST REKLAM

logo

reklam

BURNUNUZUN DİBİNİ TEMİZLEYİN!

 

 

çöp burun (1)

İlçemizde birçok noktada yaşanan kirlilik ne yazık ki sürüyor. Vatandaşlar ise yaşanan kirliliğe bir yandan isyan ederken öte taraftan ise kirletenlere de sitem ediyor.

Bu yerleşim birimlerinden sadece biri olan Samandağ Belediye Binasına yakın olan daha önce SAGİD’in park Projesi çalışması yürüttüğü Eski Jandarma Karakol Komutanlığı yeri var. Samandağ Belediyesi’nin burayı trampa usulü ile İlçe Kaymakamlığından devralması sonrası kirliliği gün geçtikçe artan alan duyarsız vatandaşların attığı çöplerle ilçemiz girişine yakışmayan manzaralara sahne oluyor.

Konuya ilişkin görüş bildiren çevre sakinleri, kirliliğe neden olan vatandaşların tespit edilerek cezai işlem uygulanmasını isterken, belediye binasına bu kadar yakın mesafede bir yerin neden görmezden gelindiğini sordular. Vatandaşlar, ‘yerel basında daha önce buranın SAGİD (Samandağ Genç Girişimciler Derneği) tarafından park olarak düzenleneceğini okumuştuk. Bu proje için yıkım çalışması başlamışken neden duruldu? Buranın görüntüsü kirli ama vatandaşında çöp atması kirliliğe kirlilik kattı” dedi.

Haber-foto:ümit sağaltıcı

Share
655 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+6 = ?