ÜST REKLAM

logo

reklam

”BURASI ŞEHİT OĞLUM BURHAN’IMIN EVİDİR”

 İlçemizin şehitlerinden Şehit Onbaşı Burhan Sezer Rencüsoğulları’nın babası Bilal Rencüsoğulları, Kıyı Kenar Çizgisi yüzünden evlerinin yıkılacak olmasına isyan etti. Rencüsoğulları, oğlunun hatırasının olduğu olan bu evin yıkılmasını istemediğini belirtirken, devlet ricaline konunun çözümü için çağrıda bulundu.

şehittttttt burhan rencüs

Bilal Rencüsoğulları, devlet büyüklerine yaptığı çağrıda şu ifadelerini kullandı; ”Şehit Onbaşı Burhan Sezer Rencüsoğulları’nın babasıyım.  Alın terimizle kazandığımız paramızla 50-60 yıl önce satın aldığımız parselimizin, evimizin tapusunu Kıyı Kenar Çizgisi bahanesi ile iptal etmek istiyorlar. Burası bizim evimiz, işimiz, sokağımız, çevremiz ve canımızın goncasıdır. Burası Şehit Onbaşı Burhan Rencüsoğulları’nın evidir. Yanlış Kıyı Kenar Çizgisi Tespiti ile tapularımız iptal ediliyor. Bizim evimiz kıyıdan yüzlerce metre uzaktadır. Bizim evimizi Kıyı Kenar Çizgisi içine dâhil etmeleri gerçekçi değildir. Bu işte mutlaka bir yanlışlık var. Yanlış tespit edilen kıyı kenar çizgisinin yeniden ve doğru tespit edilmesini Sayın Cumhurbaşkanımızdan, Başbakanımızdan, Bakanlarımızdan ve Hatay Valimizden talep ediyoruz. Biz Ülkemizi, vatanımızı, bayrağımızı, devletimizi uğrunda ölecek kadar sevdik. Bize evimizi fazla görmeyin.  Babalarımız, anavatana katılmak için on yıllarca mücadele etti.  Anavatanımıza kavuştuk Allaha şükür. Gün geldi, hiç çekinmeden vatan savunmasında yer aldık. Oğlum şehit düştü. Biz bu vatana, ülkemize, canımız dâhil her şeyimizi verdik ve yine vermeye hazırız. Fakat devletimin tapulu evimin tapusunu iptal edeceği hiç aklıma gelmezdi. Devletimizin, bizi evimizden atacağına ve evimizi yıkacağına inanmak istemiyorum. Oğlum tüm ülkemiz için, huzurlu bir vatan için Şehit düştü. Ülkemizin Ay yıldızlı bayrağı altında çocuklarımız ve torunlarımız mutlu yaşasın diye şehit düştün. Bizim ne suçumuz var? Bizim eksiğimiz ne? Devletimiz bizden ne istedi de biz geri kaldık? Kim bu vatanı, bu ülkeyi bizden daha çok sevdiğini iddia edebilir? Mertebelerin en yücesine ulaşan şehit oğlum Burhanımın adına yaptırdığım çeşme ve anıtın önüne her sabah gidiyorum. Böylece ben ve eşim hayata tutunmak için manevi güç buluyoruz. Burası bizim her şeyimiz. Burası bizim dünyamız.  Şehit oğlumun mezarına gidip “oğlum evimizi elimizden almak istiyorlar, bunu bize reva gördüler’ demedim. Demeyeceğim. Uğruna şehit düştüğü vatanında, anne- babasının ve bütün ailesinin evsiz barksız bırakılacağını bilsin istemedim. Bizim ev ile deniz arasında yüzlerce metre var.  Bizim evin kıyı ile herhangi bir alakası yok.”

Şehit-Burhan-Sezer-Rencüzoğulları-9

Bilal Rencüsoğulları, şöyle devam etti; ”Bizim ev denizden çok uzak.  Evimizi, malımızı elimizden almazlar. Arsuz’dan itibaren Kara Denize kadar villalar, siteler, evler, denizin içinde yapılmış. Hâlbuki benim evim denizden çok uzak. Arsuz’da, Bodrum’da, Antalya’da, Marmaris’te, İstanbul da dalgaların içinde yapılan villalara kimse bir şey demiyor. Cumhurbaşkanımızın, Başbakanımızın, bakanlarımızın, Milletvekillerimizin Valimizin, Kaymakamımızın bize sahip çıkmasını, sorunumuzu gidermesini bekliyorum. Samandağ Belediye Başkanımızın, Büyük Şehir Belediye Başkanlarımızın ve her partiden Milletvekillerimizin bizlere sahip çıkmasını bekliyorum. Böyle bir mağduriyeti kabul edemem, mutlaka çözülmesi gerekiyor. Türkiye’de deniz kıyısı sadece Samandağ’da yoktur. Başka yerde kıyı kenar çizgisi sorunu nasıl çözülmüş ise biz aynısını istiyoruz.  Ülkemizdeki Kıyı Kenar Çizgisi ortalama mesafe bizim için emsal olsun. Eşit koşullarda işlem görmek istiyoruz.”

 

 

Share
810 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

5+2 = ?