"BUNUN ADI SİYASİ EŞKİYALIKTIR" - Samandağ Ayna HaberSamandağ Ayna Haber

Ahmet Kaya

SON DAKİKA

“BUNUN ADI SİYASİ EŞKİYALIKTIR”

Bu haber 04 Ekim 2017 - 9:14 'de eklendi ve 43 kez görüntülendi.

İlimiz 24. Dönem Hatay Milletvekili Refik Eryılmaz, Çiğdede Mahallesinde gerçekleşen delege seçimleri sonrasında açıklamada bulundu. Beyaz listenin Mavi listeye karşı 160’a 112 oyla kazandığına işaret eden açıklamasında Eryılmaz, üyelerin iradesini gasp etmeye yönelik bir gafletin içine düşüldüğüne işaret ederken, ‘bunun adı siyasi eşkiyalıktır’ dedi.

Eryılmaz açıklamasının devamında, “Sevgili dostlar dün Samandağ İlçesi Çiğdede Mahallesinde Cumhuriyet Halk Partisi Delege seçimi yapıldı. Beyaz liste Mavi listeye karşı 160’a 112 oyla kazanmıştır.

Oylama esnasında beni de rahatsız eden bir takım provakatif eylemlerin neticesinde tatsız bir olay yaşanmıştır. Ancak İl Gözlemcisinin raporunda da ifade ettiği üzere bu olay ne Seçimin sonucuna ne seçimin güvenliğine ne de seçimlerin devamına hiçbir etkisi olmamıştır. Kaldı ki;

1-Olaydan sonra sandık görevlileri seçim mahalline polis çağırmış ve seçim mahalline 4 polis memuru gelmiştir. Bu polis memurları oylama süresince seçime refakat etmiş ve seçimin güvenliğini sağlamıştır.

2-Olaydan sonra oylamaya İl gözlemcisi, sandık görevlileri ve ve 4 polisin eşliğinde devam edilmiş ve bütün üyeler oylarını kullanmıştır.

3-Oylamadan sonra sayıma geçilmiş herkesin huzurunda oylar sayılmış ve yetkililer tarafından tutanak tutulmuştur.

Seçim bu kadar şeffaf ve aleni bir şekilde yapılmışken mağlubiyeti hazmedemeyenler seçilen delege arkadaşlarımızın hakkını ve oy kullanan üyelerimizin iradesini GASP ETMEYE YÖNELİK BİR GAFLETİN İÇİNE düşmüştür. Bunun adı SİYASİ EŞKİYALIKTIR.

Başka mahallelerde bundan daha ağır olaylar, tartışmalar, kavgalar hatta usulsüzlükler yaşanmasına rağmen sonuçlar Lehlerine olduğu için sesini çıkarmayanlar şimdi bir kaşık suda fırtına koparmaya çalışıyor.Nitekim Atatürk Mahallesinde çok şiddetli tartışmalar oldu oylamaya iki saat gecikmeli başlandı,Kavgada yaralananlar oldu,karakola şikayet edildi,seçime hile karıştırıldı ancak sonuç lehlerine olduğu için kimse seçimleri iptal etmeyi düşünmedi.

Yıllardır siyasette bir yere gelme hırsı ve hayali ile yanıp tutuşan bir delege adayımızın delege seçilmemesinin öfkesine partiyi, partinin çıkarlarını, Seçilen delegelerimizin hakkını ve üyelerimizin iradesini PEŞKEŞ ÇEKMEYE hiç kimsenin hakkı yoktur. Bu çirkefliğe partililerimiz asla izin vermeyecektir.Bu siyasi oyuna alet olacak olan yöneticileri halkımız kesinlikle affetmeyecektir.Bu ahlaksız kararın altına imza atacak yöneticileri teşhir etmek bizim öncelikli görevimiz olacaktır.

Genel merkez yöneticilerimizin bu hukuksuzluğa ve bu pervasızlığa izin vermeyeceğini umut ediyorum.

Üyelerimizin iradesi yok sayılıp seçilen delegelerimizin hakları gaspedilirse buna mutlaka verilecek cevabımız olacaktır”dedi.

Haber-Foto: Ali Doğru

afdah.info

voir films