“BUNU YAPANLAR CEZALANDIRILMALI” « Samandağ Ayna Haber

Kardeşim 1 tane 5 tane eklesen neyse sitenin anasını sikmeyin bu kadar aç gözlü olmayın 5 tane koy 4 tane koy kaldıran namerttir.

Şişlide Gece Hayatı

SON DAKİKA

“BUNU YAPANLAR CEZALANDIRILMALI”

Bu haber 05 Ağustos 2022 - 13:14 'de eklendi ve 140 kez görüntülendi.

“Park Yapmayın, Yaşam Alanları Kurun”

İlçemizde kimliği belirsiz kişiler yine sokak hayvanlarını zehirlemeye devam ediyor. Vatandaşlar bu katliama bir son verilmesi gerektiğini ifade ederken Samandağ Belediye Meclis Üyesi eğitimci Sinem Kayıkçı yaşam hakkının kutsal olduğunu ifade ederek sokak hayvanları için yaşam alanları oluşturulmasını talep etti.

Konu üzerine yaptığı açıklamada Kayıkçı; “Sokak hayvanlarımızı zehirliyorlar. 3 yıldır söylüyoruz her şeyin başında eğitim gelir. Eğitim, Eğitim, Eğitim…

Hakkımız olan yaşama kavuşmak için, sokak hayvanlarının bu şekilde öldürülmemesi için, yaşam hakkının kutsal olduğunu idrak edebilmemiz için eğitim şart.

Bir tane yetkili çıkıp açıklama yapmıyor! Yani şimdi mahallede biri gelip suya zehir katıp bir şehri yok etse bunu yapan bulunamayacak mı? Tabi ki bulunacak. Aynı durum neden sokak hayvanları için geçerli değil. İlçenin ihtiyacı park değil, Yaşam alanları…

Samandağ Belediyesinin yetkisine geçen yaşam alanı kurma sorumluluğu acilen hayata geçirilmelidir,

Ama asıl yapılacak olan eğitimdir, katillerin bulunmasıdır. Aksi halde kimse karşımıza geçip hak aramasın. Hak ve adalet tabiattaki her canlınındır” ifadelerine yer verdi.

Haber- Foto: Aslı Sağaltıcı