Bugün de “Vatanın Bütünlüğü Milletin Bağımsızlığı Tehlikededir” “VATANI, MİLLETİN BAĞIMSIZLIĞI, MİLLETİN AZİM VE KARARI KURTARACAKTIR” - Samandağ Ayna HaberSamandağ Ayna Haber

Şişlide Gece Hayatı

şişli escort

SON DAKİKA

  Bugün de “Vatanın Bütünlüğü Milletin Bağımsızlığı Tehlikededir” “VATANI, MİLLETİN BAĞIMSIZLIĞI, MİLLETİN AZİM VE KARARI KURTARACAKTIR”

Bu haber 23 Haziran 2020 - 10:18 'de eklendi ve 555 kez görüntülendi.

Atatürkçü Düşünce Derneği Adına Samandağ Şube Başkanı Atiye Sönmez Erdoğdu, Gazi TBMM’nin açılışının 100. yılında, ulusal egemenliğimizin, demokratik Cumhuriyet’imizin kuruluş rotası olan Amasya Genelgesinin, bu gün de yol göstericimiz olduğunu ifade ederek bir açıklamada bulundu.

Erdoğdu açıklamasında; “Ülkemiz, 101 yıl sonra siyasi iktidarın yanlış politikaları nedeniyle ne yazık ki aynı yere dönmüştür:

Bugün de “Vatanın bütünlüğü milletin bağımsızlığı tehlikededir.”

Bugün de hükûmet aldığı sorumluluğun gereğini yerine getirememektedir.

Ve bizce bugün de “Milletin bağımsızlığını, yine milletin azim ve kararı kurtaracaktır.”

Amasya Genelgesi, mücadelemizin esası ve dayan ağıdır. Mücadelemizin amacını, gerekçesini ve yöntemini belirtmektedir. Bunları anlamayan siyasi iktidar, yaşananları unutmuş görünmekte, her nedense (!) ülkemizi yıkıma götüren Osmanlı hayranlığı ile hareket etmektedir…

Sevr yanlıları, Türkiye Cumhuriyeti’nin tapusu Lozan’a tereddütsüz saldırmaktadır.

“Lazistan, Kürdistan, Rum Ortodoks Ekümenikliği” nden söz edenler ortalıkta dolaşmaktadır.  BOP ve GOP projelerinin taşeronları sinsice çalışmaktadır.

Cumhuriyet Devrimi ile kazandığımız çağdaş değerler birer birer yok edilmektedir.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ismini silmeye çalışanlar, uydurma tarih yazanlar şimdi de Atatürk’ün yol arkadaşlarını hedef almaktadır.

Cumhuriyet Devrimi’nin değerli ismi Mustafa Necati’nin kendi evine verilen ismi kaldırıp, bir Cumhuriyet düşmanının adını oraya uygun görmektedir…

Atatürkçü Düşünce Derneği; Büyük Önderimizin Amasya’da söylediği “…bu acıklı durum karşısında hemen bir örgüt kurmak ve yurdun her yanında çalışmalar yapmak, haklarımızı korumak zorunludur.” sözlerini görev kabul edenlerce kurulmuştur. Bu sorumlulukla çalışmaktadır.

Devrimi başlatmak üzere yayınladığı Amasya Genelgesi’nin 101. yıldönümünde Büyük Atatürk’ü saygı ve sarsılmaz bağlılıkla takip etmekteyiz…

Büyük Türk Milleti!

Egemenlik sarayın değil, milletimizindir. Bu sistem değişecektir.

Parlamenter ve çoğulcu demokratik yönetim temel hedefimizdir.

Gazi Meclis’e itibarını ve yetkilerini iade etmek önceliğimizdir.

Güçler ayrılığı ilkesini mutlaka yaşama geçireceğiz.

Saltanata ve hilafete özlem duyanlara izin vermeyeceğiz.

Cumhuriyet Devrimi ortak paydasında tüm Cumhuriyetçi güçlerin birlikteliğini sağlayacağız.

Bölücülere, PKK, YPG, FETÖ’cülere, din tüccarlarına, iş birlikçi siyasilere fırsat vermeden mücadelemizi sürdüreceğiz… Söz veriyoruz” ifadelerine yer verdi.

Haber – Foto: Ümit Dadük Sağaltıcı