BU ZARARI KİM KARŞILAYACAK? « Samandağ Ayna Haber

Kardeşim 1 tane 5 tane eklesen neyse sitenin anasını sikmeyin bu kadar aç gözlü olmayın 5 tane koy 4 tane koy kaldıran namerttir.

Şişlide Gece Hayatı

SON DAKİKA

BU ZARARI KİM KARŞILAYACAK?

Bu haber 15 Şubat 2022 - 10:16 'de eklendi ve 503 kez görüntülendi.

 

“Yiyeceklerimiz bozuluyor, çöpe atıyoruz”

İlçemize bağlı turizm merkezi Çevlik’te bazı otel, kafeterya ve restoran sahipleri ile vatandaşlar, sık sık yaşanan elektrik kesintilerine tepki gösterdi. Kesinti nedeniyle mağdur olduklarını belirten mahalleliler, yetkililerden de yardım alamadıklarını söylediler.  Elektrik hatlarında meydana gelen patlama ve yangınlar nedeniyle de elektrikli ev aletlerinin bozulduğunu öne süren mahalle sakinleri, ‘gece uyumaya da korkar olduk’ dediler. 

Elektronik aletlerin kesintiler yüzünden sürekli arızalandığından da yakınan işletmeciler, sorunlarına çözüm bulunmasını istediler. Vatandaşlar, elektrik dağıtım şirketine birçok kez başvuru yaptıklarını fakat sonuç alamadıklarını belirttiler.

“Evlerin içi hep leş kokuyor”

Yaklaşık bir aydır elektrik kesintileri yaşandığını öne süren bir vatandaş ta şöyle konuştu: “Elektrik uzun süreli kesiliyor. Uzun süreli olunca da buzdolabındaki bütün ürünler çöpe gidiyor. Yetkilileri aradığımızda kayıt oluşturuyorlar, herhangi bir dönüş yok. İlgilenen herhangi bir yetkili yok. Etlerimizin çoğunu çöpe attık. Evlerin içi kokuyor. Yetkililerden ricam, şu mahalleyi bir incelesinler. Burada ciddi sorun var.

Yıllardır bitmeyen çile

Çevlik’te bazı otel, kafeterya ve restoran sahibi vatandaş, yaşanan elektrik kesintilerinden şikayetçi olduklarını ifade ederek yetkilileri görevlerine davet ettiler. Elektronik aletlerin kesintiler yüzünden sürekli arızalanan, dolaptaki yiyecek içecekleri bozulan işletmeciler, sorunlarına çözüm bulunmasını talep ediyorlar.

Üç yıldır Çevlik’te dondurma satıcılığı yapan esnaf bu süreçte elektrik kesintileriyle ilgili çektikleri sorunu dünyanın hiçbir yerinde çekmediğini ifade ederek “Elektrikler her zaman gidiyor, gelmiyor. Dondurmamız eriyor, çöpe atıyoruz, biz mağduruz. Elektrik faturası geliyor ödüyoruz, ödemediğimiz zaman kesiliyor. İflahımızı kestiler, artık bıktık” dedi.

Biriktirdiği parayla aldığı kurbanlıktan çıkan etleri, elektrik kesintisi nedeniyle çöpe atmak zorunda kaldığını söyleyen bir başka vatandaş, yetkililerin duruma el atmasını istedi.

Evindeki bilgisayar ve klima ile ve çamaşır makinesinin de bozulduğunu söyleyen vatandaş arıza tespit ettirdik, “etler bozulduğu için buzdolabım çöpe gidecek. Annemin çamaşır makinesi, kardeşimin kliması yandı, karşı komşumun da etleri çöpe gitti. İki günlük elektrik kesintisini geçtim, sürekli kablolar patlıyor. Yetkililerden mağduriyetimizi gidermelerini istiyorum.  Etimden, tırnağımdan, dişimden ayırıyorum ve bir kurbanlık alıyorum. Bunu da çöpe atıyorum. Benim çoluğum çocuğum bunu bir sene yiyecekti” dedi.

Haber – Foto: Ümit Dadük Sağaltıcı